Tento upravený Maluch jezdí v Austrálii. Má výkon 507 koní

                   

Když se řekne Maluch, každý hned dobře ví, co si představit. Dnes by se řeklo, že jedno z prvních městských aut, které neslo několik označení, jako například Polski Fiat. Dnes už tyto vozy na silnicích téměř nevidíme. Když se objeví, jsou raritou. A co teprve v případě, kdy se jedná o auto modifikované tak, že zaujme jak svým vzhledem, tak i svým výkonem? Přesně takový je i tento Fiat 126p, který však pod kapotou nemá klasický dvouválec s výkonem 24 koní. Má tam něco lepšího.

Ohromný čtyřlitr V8

Že to není běžný Maluch, to už poznáte na první pohled. Sice se provedlo několik změn v rámci karoserie, jako jsou třeba nárazníky a světlomety, stejně jako se udělaly i změny v interiéru, ale garantujeme vám, že toho si na první pohled s největší pravděpodobností nevšimnete. Důvod je celkem jasný.

Dominantní na této úpravě je motor. Tím je velký čtyřlitrový motor V8. Jak asi tušíte, velikost daného motoru převyšuje možnosti, které Maluch má pokud jde o prostor pod kapotou. A tak je nepřehlédnutelným prvkem, který je tou věcí, která umí zaujmout na první pohled.

Auto s názvem Getnikd

Po přestavbě už to není běžný Maluch, ale auto s označením Getnikd. To je jeho nový název. A kromě vzhledu samozřejmě zaujme i zvukem. Stačí tento čtyřlitr nastartovat, sešlápnout plyn a že je co dočinění se skutečnou bestií, to ví každý široko daleko. A výkon této úpravy?

Ten může být v rozmezí od 260 do 507 koní, jelikož přesně taková výkonová škála se nabízí tomu, kdo má doma v garáži svého Malucha a chce si ho nechat přece jenom trochu vylepšit. Vyjet s tímto vozem na silnice by znamenalo, že vás nikde nepřehlédne, nepřeslechne a při rozjezdu na křižovatce vás patrně ani nikdo nepředhoní. Problém tu ale přece jenom je. Jak jsme zmínili, tento upravený Maluch s názvem Getnikd je dostupný v Austrálii, kde si můžete úpravu objednat.

Zdroj: Facebook

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články