Tesla chce pomoci v domácím dobíjení. Představila nové solární střešní tašky

                   

Tesla není jenom velký inovátor ve světě elektromobilů jako takových. Na trh přináší i věci, které s elektromobilitou přímo souvisí. V tomto případě mluvíme o nabíjení elektromobilů. To chce automobilka mnoha lidem nejenom usnadnit, ale chce také zajistit, aby bylo levnější. Na trh proto začíná dodávat nové solární střešní tašky.

Jiné než ty předchozí

Nejedná se o první počin Tesly. Nutno však říci, že první solární panely, které byly automobilkou představeny měly jeden závažný problém. Docházelo k tomu, že mohly začít hořet. Proto bylo na místě začít vyvíjet něco jiného a bezpečnějšího. Tyto solární střešní tašky už problém s hořením podle slov Tesly nemají. A přinášejí mnoho dalších výhod.

Tato varianta sice nepřinese až tak vysoké účinky jako tomu bylo u předchozích panelů, ale vzhledem k dalším pozitivním vlastnostem má být v mnoha směrech lepší než předchozí řešení. Navíc by se měla dát i snadno položit, i když je třeba namítnout, že osmihodinový odhad Tesly není až tak reálný. Den však už může být realitou.

Levnější než běžná střešní krytina

Unikátní mají být solární střešní tašky od Tesly také v tom, že budou levnější než běžná střešní krytina. Tedy abychom byli konkrétní, mají být levnější než zhruba 80 procent běžných střešních krytin, co se dnes na trhu v USA prodávají. To je celkem zajímavá informace, díky které dává zcela jasný smysl tento typ tašek použít. Sníží se už samotné náklady na stavbu. A to se ještě nezačal dobíjet žádný elektromobil.

Tesla Solar Roof jako cesta k soběstačnosti

Na první pohled byste střechu s označením Tesla Solar Roof jenom těžko rozeznali od běžných střešních krytin. Samozřejmostí je také to, že jejím unikátem je schopnost využívat sluneční paprsky a vyrábět z nich elektřinu. To může pomoci jak v tom, že se domácnosti mohou stát v mnoha případech soběstačné, tak i v tom, že střecha může přispět k bezproblémovému a také mnohem levnějšímu nabíjení elektromobilů. Jde tak o jeden z dalších kroků, který ukazuje, že elektromobilita může mít budoucnost.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články