Tesla Cybertruck zamíří i k policii. Mexická si objednala 15 vozidel

                   

Jakmile byl Tesla Cybertruck představen, spustilo to velkou lavinu otázek, ale i velkou lavinu zájmu. Právě na ten se společně zaměříme. Jelikož zájemcům o toto vozidlo stačí v první fázi zaplatit pouze zálohu 100 dolarů, objevily se za prvních pár dní stovky tisíc objednávek. Pokud si zájemci auto odeberou, je tato záloha vratná. Pokud ne, propadá. A protože auto bude k dispozici nejdříve v roce 2021, má mnoho současných objednavatelů čas na to, aby ušetřili příslušný obnos.

Nejenom soukromé osoby, ale i policie

Nejsou to jenom soukromé osoby, které si Tesla Cybertruck objednali. Jednou z velmi zajímavých objednávek udělala také mexická policie. Ta se rozhodla že se vybaví hned 15 modely tohoto futuristického pic kupu, který je poháněn výhradně elektřinou. Konkrétně se jedná o policejní sbor města Ciudad Valles v mexickém státě San Luis Potosi. Jakmile budou auta vyrobena, připojí se ke stávající flotile klasických policejních aut.

Dvě různé verze

Starosta místního města, pod kterého policejní sbor spadá uvedl také to, že Tesla Cybertruck byl objednán ve dvou různých verzí. Celkem 10 automobilů bylo objednáno v jednodušší variantě s dvojící motorů. Zbývajících pět aut bude ve variantě nejvyšší, hned se třemi elektromotory. Tato verze nabídne ohromující parametry, hlavně pokud jde o zrychlení, ale i dobrý dojezd.

Bude sleva? Nikdo neví

Místní starosta se v rozhovoru pro místní média zmínil i o tom, že automobilku požádal o možnost slevy. Zda ji dostal, či zda vůbec obdržel nějakou odpověď již neuvedl. Dodal však, že důvod pro pořízení těchto pick upů byl spojený i s potřebou zlepšit ovzduší v jeho městě a elektromobily v rukou místní policie k tomu výrazně přispějí. Také ocenil existenci neprůstřelných skel, což se policejnímu vzoru může při zásahu hodit. Doufejme však, že na vlastní oči neviděl jejich ukázku při představení auta, kde jejich schopnost odolat nárazu nedopadla nejlépe.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články