Tesla nabízí novou funkci: Auto umí samo přijet k majiteli

                   

Jistě to znáte. Zaparkujete na velkém parkovišti, po několika hodinách se vrátíte a vůz nemůžete najít. Desítky minut bloudíte a mačkáte dálkové ovládání, než se vám povede vůz dohledat. Toto má vyřešit Tesla a její nová funkce s názvem Smart Summon. Její úkol je jasný a jednoduchý.

Zavolejte si svůj vůz

Jak funkce Smart Summon funguje? Je to velmi jednoduché. Stačí přijít na parkoviště, aktivovat danou funkci a potom už jenom čekat. Na svůj vůz, která se sám nastartuje a který také zcela sám přijede až k vaší osobě. Důvod, proč byla funkce Smart Summon do vozidel Tesla zavedena, je jednoduchý. Je stále více lidí, kteří se potýkali s problémem, kterým bylo hledání jejich vozu na velkém parkovišti. Takto se o vše postarají vozy Tesla, které přijedou na místo, kde řidič čeká.

Vše v rámci mobilního telefonu

Jak se funkce Smart Summon aktivuje? Vše bude probíhat pomocí mobilního telefonu, který by měl být s vozidlem spárován. V rámci aplikace bude tato funkce dostupná. Řidič ji aktivuje a čeká, než k němu auto dojede. Samozřejmě tak by tomu mělo být za ideálních podmínek. Tesla však upozorňuje, že by měl řidič na svém mobilu sledovat pohyb auta a pokud by byl nestandardní, měl by ihned zakročit – opět v rámci aplikace. Jde o stejné upozornění jako v případě autopilota, u kterého je podobný požadavek taktéž. Tesla se tak kryje proti případným škodám, které by mohly vzniknout, pokud by auto nedokázalo správně vyhodnotit krizovou situace.

Funkce bude dostupná s novou aktualizací

Kdo se na funkci Smart Summon může těšit? Nejenom ti, kteří si budou novou Teslu kupovat, ale i stávající majitelé. Tento nový doplněk má být součástí aktualizace firmware pro verzi 10. Má tak jít opět o další ze zajímavých možností, jak má Tesla usnadnit život majitelům. Pravdou ale je, že na větších parkovištích může mít problém s orientací i ona a případné klasické hledání by mohlo být v řadě případů přece jenom jednodušší.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod