Tesla nabízí novou funkci: Auto umí samo přijet k majiteli

                   

Jistě to znáte. Zaparkujete na velkém parkovišti, po několika hodinách se vrátíte a vůz nemůžete najít. Desítky minut bloudíte a mačkáte dálkové ovládání, než se vám povede vůz dohledat. Toto má vyřešit Tesla a její nová funkce s názvem Smart Summon. Její úkol je jasný a jednoduchý.

Zavolejte si svůj vůz

Jak funkce Smart Summon funguje? Je to velmi jednoduché. Stačí přijít na parkoviště, aktivovat danou funkci a potom už jenom čekat. Na svůj vůz, která se sám nastartuje a který také zcela sám přijede až k vaší osobě. Důvod, proč byla funkce Smart Summon do vozidel Tesla zavedena, je jednoduchý. Je stále více lidí, kteří se potýkali s problémem, kterým bylo hledání jejich vozu na velkém parkovišti. Takto se o vše postarají vozy Tesla, které přijedou na místo, kde řidič čeká.

Vše v rámci mobilního telefonu

Jak se funkce Smart Summon aktivuje? Vše bude probíhat pomocí mobilního telefonu, který by měl být s vozidlem spárován. V rámci aplikace bude tato funkce dostupná. Řidič ji aktivuje a čeká, než k němu auto dojede. Samozřejmě tak by tomu mělo být za ideálních podmínek. Tesla však upozorňuje, že by měl řidič na svém mobilu sledovat pohyb auta a pokud by byl nestandardní, měl by ihned zakročit – opět v rámci aplikace. Jde o stejné upozornění jako v případě autopilota, u kterého je podobný požadavek taktéž. Tesla se tak kryje proti případným škodám, které by mohly vzniknout, pokud by auto nedokázalo správně vyhodnotit krizovou situace.

Funkce bude dostupná s novou aktualizací

Kdo se na funkci Smart Summon může těšit? Nejenom ti, kteří si budou novou Teslu kupovat, ale i stávající majitelé. Tento nový doplněk má být součástí aktualizace firmware pro verzi 10. Má tak jít opět o další ze zajímavých možností, jak má Tesla usnadnit život majitelům. Pravdou ale je, že na větších parkovištích může mít problém s orientací i ona a případné klasické hledání by mohlo být v řadě případů přece jenom jednodušší.

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články