Tipy jak ochránit auto s bezklíčovým vstupem jsou překvapivě snadné

                   

Koupit si auto s bezklíčovým vstupem dnes není nic nemožného, ani neobvyklého. Už dávno to není výbava dostupná jenom v té nejvyšší třídě, jelikož jde o prvek výbavy, který je celkem běžný i ve třídách nižších. A jelikož přináší lidem určitou pohodlnost, je jasné, že bezklíčový vstup volí jako něco, co musí mít.

Jaké má auto s bezklíčovým vstupem výhody?

Jsou zcela jasné. V tu chvíli nepotřebujete klíček jako dálkové ovládání s nutností stisknout tlačítko k tomu, aby se auto otevřelo, nebo zavřelo. Klíček stačí ponechat v kapse, v kabelce, nebo někde jinde u sebe. Poté stačí přijít k vozu a vzít za kliku a auto je odemčené. K zamčení zase může dojít díky dotyku místa na klice, nebo klidně i zcela automaticky, když se od auta vzdálíte. Tento systém tak eliminuje problémy s hledáním klíčku, jelikož stačí, že ho někde máte. Auto ho detekuje a vy odemykáte příchodem a zamykáte odchodem od auta.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Častý cíl zlodějů

Auta s bezklíčovým vstupem se však mohou stát také poměrně častým terčem zlodějů. Dostanou se do vozu velmi jednoduše díky tomu, že umí prodloužit signál z klíče. Pomocí speciálního zařízení zachytí signál z klíče, který klidně můžete mít doma, daným zařízením signál zesílí a pošlou ho směrem k vozu, a zde už komplic auto odemyká a také startuje. Stejně, jako by měl klíč u sebe. Bez jakýchkoliv problémů se tak zloději mohou do auta dostat a odjet s ním, bez jeho poškození.

Právě proto, že jsou vždy o krok vepředu a že jejich zařízení začínají být místo původních velkých antén stále menší a výkonnější, je na místě se proti nim efektivně chránit. Možnosti, jakými to je možné, si společně zmapujeme. Až tak složité nejsou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Kupte si správné auto

První metoda ochrany může být spojena už s koupí vašeho vozidla. Jsou značky, které myslí na bezpečnost sami a tak klíčky pro bezklíčový vstup vybavují ochranným prvky. Ty jsou často založeny na tom, že pokud se klíček přestane jakkoliv hýbat, tak se vypne daný signál, který vysílá. Jakmile se s klíčkem začne opět manipulovat, vysílání signálu se re-aktivuje. Pokud tedy máte klíček doma položen, po nějaké době začne svůj signál vysílat a zloději tak nemají co zachytit, ani zesílit.

Odkládejte klíček

V návaznosti na výše uvedené ochranné prvky samotných automobilek je třeba, abyste po příchodu domů klíček odložili. Pokud ho budete mít v kapse u kalhot a budete po bytě chodit, bude vysílání signálu stále aktivní. Klíček proto odložte do misky, pověste ho na věšák klíčů, nebo ho dejte do kapsy od bundy, kterou si pověsíte. Pár desítek vteřin nebude klíč v pohybu, aktivuje se bezpečnostní systém a vysílání signálu se vypne.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Odkládejte klíček na ta správná místa

Pozor na to, kam přesně klíček odkládáte. Než přestane vysílat signál, může to nějakou dobu trvat. A v tomto mezičase může být jeho signál ještě zachycen. Obecně se nedoporučuje ukládat ho blízko stavebním otvorům, třeba hned u dveří, nebo hned u oken. Pokud je však na místě kde je mezi případným zlodějem a vaším klíčkem zeď, obvykle by k zachycení signálu už dojít nemělo. Skrz okno k tomu však dojít může.

Když chcete jít ještě dále…

Pokud chcete bezpečnost vašeho vozu ještě podpořit, můžete jít samozřejmě ve své ochraně klíčku ještě dále. Doporučuje se vkládat ho například do kovové krabičky, které odstíní jeho signál, nebo i do jakékoliv po domácky vyrobené krabičky, kterou vyložíte, ale klidně i obalíte alobalem. I toto by mělo pomoci.

Stejně tak by mělo pomoci i to, že klíček do běžného alobalu, nejlépe do několika vrstev, jenom zabalíte. I tento postup by vás měl ochránit před tím, aby zloději dokázaly zachytit signál z klíčku, ten zesílit a prodloužit a poté se zmocnit vašeho vozu. Jakou cestu si zvolíte, to necháme na vás. Možných variant, od jednodušších po složitější je celá řada.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články