To jsou nejrychlejší sedany. Řadu z nich najdete v bazarech

                   

Sedany nemusí být nutně jenom pohodlná a reprezentativní auta na delší cesty. Jsou i vozy, u kterých majitele zaujme maximální rychlost, které dokážou tato auta dosáhnout. U některých jsou hodnoty maximální rychlosti doslova překvapivé a nebudeme přehánět, když řekneme, že se dokonce vyrovnávají některým sportovním autům. Jaká to pro ně může být následná potupa, když je na maximálce pokoří klasický sedan, původně určený na zcela jiný styl cestování.

Vybrali jsme ty nejrychlejší

Dnes není nic neobvyklého, že jsou rychlosti a možnosti současných vozů celkem omezovány. A tak ty nejrychlejší sedany musíme hledat v minulosti. A tak se společně vydáme do devadesátých let a představíme si ty s nejlepší maximálkou. A co je nejlepší, řadu z nich můžeme najít i v některých autobazarech, nebo na inzertních serverech. Dobrá zpráva pro toho, kdo chce opravdu výkonný sedan. A který to může být?

Alpina B10 Biturbo

První náš představitel je Alpina B10 Biturbo. Tento pětkový bavorák má celou řadu kladů a jedním z nich je rozhodně i rychlost. S tímto vozem totiž nebyl problém dosáhnout i hodnoty 290 kilometrů v hodině. Dnes už jde o starší kousek, ale to neznamená, že by i tato ojetina musela jezdit jakkoliv pomalu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: BMW

Lotus Omega

Stačilo sešlápnout plyn a toto auto vyrazilo kupředu. Stovku měl jeho řidič na tachometru už za 5 vteřin, což byla na tento sedan opravdu skvělá hodnota. A co teprve maximální rychlost, která byla také obdivuhodná. Toto auto nemělo problém dosáhnout maximálky která činila pro někoho až neuvěřitelných 285 kilometrů v hodině.

Mercedes-Benz 500E W124

Kdo si do tohoto vozu sedne, toho čeká velmi pohodlné svezení, v této charakteristické a majestátní „lodi“. Mercedes-Benz 500E W124 má však ještě další přednosti. Jeho realizace probíhala ve spolupráci s Porsche, což už samo o sobě napovídá to, že se jeho řidič může těšit i na velmi zajímavé výkony jako pokud jde o zrychlení, tak i maximálku. Proto i tento vůz právem řadíme mezi nejrychlejší sedany.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Mercedes

Chevrolet Callaway C9 Supernatural SS

Možná nezaujme svým vzhledem a jistě budete mít problémy najít ho na Evropském trhu. To ale neznamená, že by neměl co nabídnout pokud se podíváme na jeho parametry, související s motorizací. Vůz existoval v několika variantách a jedna se mohla pyšnit jak výkonnou motorizací, tak i upraveným podvozkem nebo brzdovým systémem, aby odpovídal rychlostem, kterých je možné s tímto nenápadným vozem dosáhnout.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Chevrolet

BMW M5 E34

A jaký rychlý sedan je tím posledním, který si aktuálně představíme? Je to legendární BMW M5 E34, které rozhodně můžeme právem označit za kultovní auta devadesátých let. I pro jejich výraznou oblibu není nic výjimečného, že jich řadu potkáme na tuzemských silnicích. Když však řidič sešlápne plynový pedál, těžko ho budeme s běžným autem dohánět.

iZDROJ FOTOGRAFIE: BMW
Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články