Tohle BMW E36 kupé má motor z Nissan Skyline (RB25DET) a může být vaše

                   

V automobilovém světě je mnoho druhů lidí, kteří se každý orientují jiným směrem. Máme tu příznivce naftových motorů, příznivce starých aut, fanoušky amerických silných aut, fanoušky super sportů, fanoušky šílených kombinací, nadšence do japonských aut (JDM) a samostatnou kategorii by možná mohli tvořit fanoušci BMW, protože ty nikdo nemá rád a oni nemají rádi nikoho.(ehm ehm napsal a jel si umýt svojí třicet šestku na wapku ehm ehm)

Z uplynulého textu jsou podstatné hlavně poslední dvě kategorie JDM a BMW. A to přesně z toho důvodu, že náš kočkopes je BMW E36 Coupe s motorem RB25DET. Osobně jsem z téhle kombinace skoro schizofrenní. Tohle auto bylo stvořeno jedním britským technikem, který prostě napasoval motor z Nissanu Skyline – konkrétně se jedná o RB25DET twin-cam turbo, který má původně zhruba asi 250 koní. Samozřejmou součástí je i převodovka ze stejného auta.

V době prodeje se jednalo o nedokončený projekt – ovšem pouze s pár detaily, jako srovnání hlavy motoru, slícování částí karoserie. Tak jak auto je se prodalo za čtyři a půl tisíce liber což je dnes asi 141 tisíc korun. Což je vcelku velmi příjemná částka za takový potenciál v docela lehkém autě. A hlavně se nemusíte bát, že jen tak narazíte na někoho v identickém autě 🙂 Co na to říkáte vy? Líbí se vám auto na fotkách v naší galerii?

Zdroj: CarThrottle
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články