Tohle jsou nejcennější automobilové značky. Toyota předstihla Mercedes i Audi

                   

Pokud se mluví o jednotlivých automobilkách, tak má každá svůj určitý punc výjimečnosti a také hodnoty. To se následně podepisuje i na její prestiži. A jelikož peníze mají roli vždy a všude, podívali jsme se společně na nejcennější automobilové značky podle amerických analytiků.

Toyota – 56,246 miliard dolarů

Nejcennější automobilovou značkou je bezesporu Toyota, která svou hodnotu oproti minulému roku zvýšila o dalších pět procent. Jedná se o největšího výrobce automobilů na světě a díky velkému zájmu o kvalitní hybridy se dá očekávat, že bude na prvním místě velmi dlouho.

Mercedes – 50,832 miliard dolarů

Pokud jste značku tipovali jako vítěze, tak je až na druhém místě. Prestižní německý Mercedes je v současné době stále automobilkou, která je spjata s kvalitou, ale také s mnoha průkopnickými řešeními. Oproti loňsku hodnota neustále stoupá.

BMW – 41,440 miliard dolarů

Velký konkurent Mercedesu je až za ním. Německé BMW je také určitým symbolem prestiže, luxusu a kvality. A to nejenom samotných produktů, ale také i celkově nabízených služeb. Značka je samozřejmě známá nejenom v rámci své domoviny a Evropy, ale na všech kontinentech.

Honda – 24,422 miliard dolarů

Japonská Honda bere v nejcennějších světových automobilových značkách čtvrtou pozici. Na první trojici však již celkem výrazně ztrácí. Oproti BMW téměř o polovinu. Nechme se překvapit tím, jak na tom bude příští rok. A to hlavně pro řadu svých kontroverzních vyjádřeních kvůli naftovým motorům.

Ford – 14,325 miliard dolarů

I tady už je pokles celkem výrazný. Ford je celosvětově velmi zajímavou značkou, která si stále drží určitý punc kvality, která je spojena i s bohatou nabídkou zajímavých možností. Značka je populární jak v Evropě, tak samozřejmě i v USA.

Zajímá vás, jak jsou na tom jiné značky?

Podívejte se na další pětici z nich. Tu už jsme nezmapovali detailně, ale pouze v rámci jednotlivých bodů včetně hodnoty. Zajímavým faktem je, že se zde nachází i řada těch prestižních i ty, na které má řada lidí rozporuplné názory:

  • 6. Hyundai – 14 156 miliard dolarů
  • 7. Volkswagen – 12,921 miliardy USD
  • 8. Audi – 12,689 miliard dolarů
  • 9. Porsche – 11,652 miliardy USD
  • 10. Nissan – 11,502 miliardy dolarů
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články