Toto jsou důvody, proč upoutáte pozornost policie při kontrolách na silnicích

                   

Také vám přijde, že kdykoliv je na silnici policejní hlídka, tak jste to právě vy, koho zastaví? Možná je to proto, že prostě budíte pozornost a zájem. Děláte věci, které si ani neuvědomujete, ale policista je vyhodnotí jako rizikové chování. O co všechno se může jednat?

Vzhled vozu

Čím hůře vaše auto vypadá, tím více je pravděpodobné, že policii upoutá a bude vás chtít zastavit. Jistě se policista zaměří na extrémně špinavé auto, na auto, kterému něco chybí, na vůz, který je z velké části rezavý, má karoserii sestavenou z několika dílů, nebo to vypadá že je v nevyhovujícím technickém stavu. Dejte auto do pořádku a vyhnete se kontrolám.

Vzhled řidiče

Policista vás ve voze vidí a podle toho se může rozhodnout váš zastavit. Co může vyvolat zvýšenou pozornost je třeba nadměrné žvýkání, tmavé brýle (v zataženém počasí), sklopená hlava směrem dolů i různé nestandardní pohyby, které mohou naznačovat to, že se příliš nevěnujete řízení.

Styl jízdy

Pokud při své jízdě děláte cokoliv podezřelého, upoutá to pozornost. Pokud policista vyhodnotí, že váš styl jízdy není standardní a ni bezpečný, stoprocentně vás zastaví. Pozornost upoutáte příliš rychlou i pomalou jízdou, kličkováním v pruhu, nedáváním blinkrů a podobně.

Porušování předpisů

Pokud policista vidí, jak porušíte některý z dopravních předpisů, počítejte s tím, že vás zastaví. Od toho policie funguje. A jelikož musí vybírat pokuty, jste pro ně jednoduchou cestou, jak jednu takovou získat. Jezděte vždy podle předpisů a hlídka na silnici vás k zastavení vůbec vyzvat nemusí.

Podezření

Poslední důvod prostě neovlivníte. Policie se může v rámci pátrání zaměřovat na určité typy lidí které hledá, nebo na určité typy vozidel, která jsou v pátrání. Pokud v jedné nebo druhé věci vyhovujete, zastaví vás, zkontroluje a ve většině případů pošle dál. Obvykle je účelem dané kontroly jenom ověření toho, zda nejste podezřelá osoba v podezřelém voze.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články