Sportovní vozy nemusejí být finančně nedostupné. Je celá řada modelů, které se dají pořídit poměrně levně. Naší hranicí bylo 250 000 Kč a do té jsme se snažili vejít. A povedlo se. Díky tomu vám můžeme představit deset sportovních aut, která vás nezklamou a, na která více peněz nebude třeba.

Nissan 350Z

Velmi zajímavé a populární auto vyráběné v letech 2002–2009. Založený je na koncepčním modelu z roku 240Z. Toto dvoumístné provedení sportovního auta oslní jak svým vzhledem, tak i svým výkonem a jízdními vlastnostmi.

Ford Mustang S-197

Toto je skutečná nádhera, a i když s ním zrovna nepojedete, bude budit pozornost. Ford Mustang S-197 se vyráběl v letech 2004–2014 a jedná se o pátou generaci tohoto vozu. Existuje v několika provedeních a když kápnete na to pravé, rozpočet vám bude stačit.

Chevrolet Camaro Z28

Další z těch, které lákají už vzhledem. Populární Chevrolet Camaro Z28 se vyrábělo v letech 1993–2002 a nutno říci, že z důvodu nízkého zájmu byla produkce postupně utlumována. Za nás se však jedná o skvělou volbu, která může i stoupat na ceně.

BMW M3 E36

Známá klasika, které byla v Evropě velmi populární. A stále je, a to už od roku 1992 kdy bylo auto poprvé uvedeno. A to jako sportovní a cenově dostupný vůz. I proto je i v našem žebříčku. Šestiválec a verze kabriolet jsou argumenty, proč do něj jít.

Honda S2000

Další ze sportovních aut, které za to rozhodně stojí. Model Honda S2000 byl představen k padesátému výročí Hondy a byl produkován v letech 1999–2009. Tento roadster vás musí dostat jak svým vzhledem, tak i svým jízdním projevem.

Porsche Boxer 986
I Porsche může být s uvedeným rozpočtem vaše. Konkrétně model Porsche Boxer 986 který byl poprvé uvedený do provozu v roce 1996. I když jde o starší vůz, rozhodně vás nečeká zklamání. Výkon je stále ohromující a design ukazuje svou celkovou nadčasovost.

Mitsubishi Eclipse

I Mitsubishi Eclipse můžeme vnímat jako sportovní vůz a v souvislosti s tím říci, že patří mezi jeden z nejdostupnější. Auto se vyrábí od roku 1989 do roku 2011 a po dobu své produkce sklízelo jeden úspěch za druhé. Otestujte, že to nebyla náhoda.

Mazda RX-8

Kombinace zajímavého vzhledu, dobrého výkonu a nízké ceny. To jsou lákadla, kterým vás Mazda RX-8 rozhodně dostane. Pamatujte, že u nejnovějších modelů není motorizace až tak skvělá, jako u těch starších. Důvodem jsou emisní limity.

Toyota MR2

I když starší, tak rozhodně ikonické a také zajímavé auto. Taková je Toyota MR2 vyráběná v letech 1984–2007. Dvoumístné auto s pohonem zadních kol je něco, s čím na silnici rozhodně nezapadnete mezi ostatní.

Acura RSX Type-S

Méně známé auto, ale o to zajímavější. Verze vyráběná do roku 2004 nabídla 155 koní, ale pokud sáhnete po verzi mladší, můžete se těšit z motorizace o výkonu 210 koňských sil. A to už je záruka velmi svižné jízdy.