Toto jsou nejspolehlivější vozy na trhu podle spokojenosti majitelů

                   

Koupit si spolehlivé auto může být mnohdy oříšek. Naštěstí se dá snadno vyřešit, když zjistíte, s jakými vozy jsou jejich majitelé spokojeni. A přesně toto zjištění bylo cílem průzkumu Driver Power, který byl zveřejnění v uznávaném British Auto Express. A jelikož celý průzkum probíhal v délce jednoho roku, jsou výsledky opravdu kvalitní. Podívejme se na to nejlepší.

Vozy SUV

Pokud uvažujete nad kategorií SUV, rozhodně neuděláte chybu, když sáhnete po modelu Lexus RX. Index spokojenosti dosahuje hodnoty 96 procent, což z tohoto vozu dělá opravdu výjimečný model. Na druhém místě se umístila Kia Sportage s těsnou ztrátou na vítěze. Získala 95,8 procenta. Třetí místo bere Kia Sorento s hodnocením 95,66 procent. Pokud si nevyberete, byl dobře hodnocen také Lexus NX, současná Toyota RAV4, Škoda Yeti, předchozí generace Kia Sportage, první Volvo XC60 a Suzuki Grand Vitara.

Rodinné vozy

Máte v plánu auto pro rodinu? Pokud ano, je jasnou volbou hatchback Lexus CT který se pyšní hodnocením 94 procent. Na druhém místě je třetí generace vozu Toyota Avensis a na místě třetím je Toyota Prius. Nemusíme připomínat, že Lexus je prémiovou značkou Toyoty, která tak jasně potvrdila svou celkovou kvalitu. Mezi další možnosti zařaďme vozy Volvo V40, Hyundai i30, Mercedes-Benz třídy A VW Passat, Škoda Superb a Honda Civic

Kompaktní vozy

Pokud vám stačí jenom něco menšího, neuděláte chybu, když zvolíte Fiat Panda, který byl hodnocen majiteli jako nejspolehlivější auto této kategorie. Na druhém místě je Toyota Yaris a místo třetí bere Toyota Aygo. Dále nesmíme opomenout několik dalších modelů, a to Honda Jazz, Kia Rio, Hyundai i20, Kia Venga nebo Hyundai i10.

Nové versus ojeté

Studie nabízí také zajímavé porovnání nových a ojetých vozů. Pokud se rozhodnete pro první kategorie, tak si velmi dobře stojí Toyota Prius, Lexus IS a dále Lexus RC. Dále to jsou vozy Kia Sportage, Kia Sorento, Lexus NX a CT, Fiat Panda, Mazda MX-5 a Toyota Yaris.

Pokud byste raději zamířili do kategorie ojetin a nevíte, které auto je takzvaný „držák“, doporučuje se sáhnout po modelech Lexus RX, Lexus GS a Toyota Rav4. Vše doplňuje také Toyota Avensis, Toyota Auris, Jaguar XF, Volvo V40, Toyota Verso, Škoda Yeti a Nissan Leaf. Vše s rokem výroby v rozmezí 2012–2018.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články