Toto pole bylo poseto vozy VAZ. Některými už prorůstaly stromy

                   

Staré vozy nekončí vždy na vrakovištích. Někdy mohou být odvezeny do přírody, což je i tento případ. Po mnoha letech tak lze najít místa, která jsou doslova poseta starými auty, dnes už nepojízdnými vraky. Jedno z takových míst je také Kanada, konkrétně Ontario, kde bylo nalezeno pole, na kterém kromě trávy, keřů a stromů jsou také vraky auto.

i

Mnoho vraků různých značek

Stačí se po tomto poli rozhlédnout a je celkem jasné, že je to skutečné pohřebiště vozů. A to různých značek. Je zde několik amerických modelů, ale přesto že se toto pole nachází v Kanadě, tak je zde i řada japonských vozů, ale i vozidel VAZ. A to podle všeho dominují. Navíc vypadají ze všech nejhůře, a tak se můžeme jenom dohadovat, zde je to dáno jejich celkovou nekvalitou, nebo tím, že jsou zde ze všech nejdéle a ostatní sem byly přivezeny až později.

i

Některými prorůstají stromy

O tom, že tento hřbitov aut je zde už pořádně dlouho svědčí jak to, že zde jsou opravdu velmi staré dávno neexistující modely, tak i to, že některé vozy jsou zcela zarostlé trávou a některými dokonce už prorůstají i stromy. Místo motoru se pod jejich kapotou objevuje pár kmenů stromů. I to naznačuje, že vozy tu nějakou chvíli jsou. Stačí se podívat na jednotlivé fotografie a vzhledem k jejich technickém stavu i tomu, že už je na silnici dávno nevídáme, nejde o žádnou provizorní skládku před přesunem jinam.

i

Co s nimi bude dále?

Je otázkou, zda se o tomto pohřebišti vůbec ví, nebo bylo objeveno náhodou a zda se teprve bude řešit, co s takto odloženými vozy, které nejsou a nikdy nebudou schopny provozu. Už jenom proto, že některé modely byly podle všeho dovezeny do Kanady už v roce 1978. Jsou tu ale i auta mladší, a to třeba z roku 1997. Faktem ale je, že majitele těchto auto, ani toho kdo je sem postupně vozil místo klasické ekologické likvidace se už patrně nikdy dopátrat nepodaří.

i
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články