Toyota chce Nürburgring blíže, staví si vlastní v Japonsku

                   

Pokud jste Japonská automobilka, která potřebuje testovat auto na okruzích po celém světě, určitě by vám nedělalo problém se svými vozy cestovat po okruzích po celé planetě a testovat je zde. Pokud jste ale Toyota a máte kapitál na útrácení, rozhodnete si postavit komplex s kopiemi okruhů, které si zamanete. A přesně tohle má Toyota v plánu.

Automobilka zakoupila v provincii Aichi plochu o rozloze necelých 6,5 kilometrů čtverečních, která má sloužit k vybudování rozsáhlého komplexu, mimo jiné zahrnující již zmiňovaný Nürburgring. Celý komplex má obsahovat 11 různých testovacích drah. Je prvním komplexem v Japonsku od roku 1984, na němž bude možno testovat nově vyvíjené automobily. Celková cena za tento komplex by měla přibližně dosahovat 2,8 miliardy dolarů, přepočteno přibližně na necelých 58 miliard českých korun.

Například takto by mohla vapadat část okruhu v Japonsku.

Zmiňovaný Nürburgring se bude v komplexu nacházet pouze v částečné verzi, přibližně v délce 5,3 kilometrů se stoupáním 76,2 metru. Toyota zatím nevypustila informace o ostatních připravovaných tratích. Počítá se ale s tím, že rúznorodost celému komplexu rozhodně chybět nebude.

Celý Japonský komplex bude částečně otevřen v roce 2019, kompletně dokončený má světlo světa spatřit v roce 2023 a zaměstný neuvěřitelných 3000 lidí. Fungovat bude souběžně s testovacím komplexem Toyoty na ostrově Hokkaido, na němž se ale bude testovat především pro zimní podmínky.

Zdroj: Car Throttle
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články