Toyota nevidí budoucnost v elektromobilech. Má jiné plány

                   

Elektromobil je dopravní prostředek, který řada lidí považuje za budoucnost. Stejně tak to má i řada automobilek, které se začínají předhánět v tom, kolik klasických elektromobilů uvedou do prodeje a kolik jich následně prodají. Jsou však automobilky, které nevidí budoucnost v elektromobilitě jako takové a tu považují spíše jenom za přechodné období. Mezi ty se řadí Toyota.

Nesoupeří s ostatními

Jsou automobilky, které mají v plánu následující roky chrlit jeden elektromobil za druhým. Toyota na to chce jít přece jenom trochu jinak, jelikož její plány naznačují, že více než na vývoji klasických elektromobilů bez spalovacích motorů chce pracovat spíše na něčem jiném. Tedy na zachování spalovacího motoru. To může naznačovat, že v něm Toyota vidí i nadále budoucnost.

Co má být budoucností Toyoty?

Nutno však dodat, že Toyota elektřinu zcela neodsouvá. Také s ní počítá, ale rozhodně ne tím stylem, že by portfolio automobilky tvořily výhradně jenom elektromobily. Základem mají být hybridy. A to v takové míře, že v roce 2030 mají tvořit jádro prodeje. Právě ty mají být podle současných kroků a pohledů Toyoty to, co bude budoucností. Hybridní vozy mají oproti čisté elektřině budoucnost hlavně díky možnosti i nadále využívat spalovací motor. Auto tak bude vhodné i na skutečně dlouhé jízdy, s možností jednoduše natankovat. Díky použití hybridního systému však bude vůz nejenom ekonomický, pokud jde o spotřebu, ale bude také ekologický, pokud jde o ochranu přírody.

Snaha snižovat emise

Cílem Toyoty má být i nadále maximální možné snižování emisí, čímž se i hybridní modely mohou stávat velmi ekologickou volbou. Plánem automobilky je snížit emise na 95 g na kilometr do roku 2021 a ve snižování pokračovat v tempu, kdy by hodnoty měly do roku 2025 klesnout ještě o dalších 15 procent. A ani tím by nemělo dojít ke skončení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články