Tragická nehoda na dálnici D1 – Porsche Cayenne zaklíněno pod návěsem

                   

Dne 15. srpna byla policistům nahlášena závažná dopravní nehoda na dálnici D1 ve směru jízdy na Prahu. Na místo nehody okamžitě vyjely složky záchranného systému. Po příjezdu na místo nehody se policistům a záchranářům naskytl nepěkný pohled. Dle prvotního šetření policisté zjistili, že do návěsu stojícího tahače pravděpodobně ve velké rychlosti narazilo vozidlo Porsche Cayenne.

Řidič nákladního vozidla musel kvůli koloně zastavit v pravém jízdním pruhu, na co nestihl zareagovat padesátiletý řidič Porsche Cayenne. Auto se po nárazu okamžitě zaklínilo pod zadní část návěsu a řidič byl na místě mrtvý. Místo nehody bylo neprůjezdné a provoz na dálnici byl zcela zastaven. Několik minut před třináctou hodinou se dálnice zprůjezdnila v jednom pruhu, za půl hodinu už byl provoz spuštěn kompletně. Škoda byla vyčíslena na sumu 1,5 milionu korun. Událost se momentálně přešetřuje příslušníky policejního sboru z dálničního oddělení Velky Beranov. S největší pravděpodobností šlo o nepřiměřeně velkou rychlost a nevěnování se řízení, na co doplatil slovenský řidič svým životem.

Policisté se zároveň obracejí na lidi, kteří by mohli být potencionálními svědky téhle dopravní nehody, aby kontaktovali linku 158. Na tomhle úseku dálnice se letos jedná o druhou tragickou nehodu. O události informoval portál Týdeník Policie.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články