Bylo to poslední předjíždění v jeho životě. Dodávka při čelní srážce s kamionem okamžitě explodovala

Řidič dodávky špatně odhadl situaci při předjíždění a čelně se srazil s několikanásobně těžším kamionem. Nehodu bohužel nepřežil.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Předjíždění je jednou z nejnebezpečnějších situací na silnici. A to zejména tehdy, když řidič nemá dostatečný výhled před předjížděné vozidlo. Do takové situace se dostal řidič dodávky, který se rozhodl předjíždět hned několik automobilů po sobě. U toho posledního mu však manévr nevyšel a čelně se srazil s kamionem. Dodávka ihned vybuchla a muž za volantem utrpěl zranění neslučitelná se životem. Celá situace byla zachycena na palubní kameru jednoho z projíždějících řidičů.
Řidič dodávky bohužel nezvládl předjíždění

K nehodě došlo 30. června v podvečerních hodinách v Rusku, konkrétně na silnici R254 v Novosibirské oblasti. Řidič dodávky se rozhodl předjíždět na rovném úseku. Nejprve předjel první automobil, který potom celou nehodu zdokumentoval prostřednictvím kamery. Ještě než se však stihl zařadit zpátky do svého pruhu, rozhodl se, že jedno předjeté vozidlo nestačí. A tak začal předjíždět kamion, jenž jel před ním.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zbrklý řidič se však buď špatně podíval, nebo neodhadl situaci před předjížděným kamionem. Jakmile začal předjíždět, uviděl, že se mu do protisměru řítí kamion. V té chvíli si pořád ještě myslel, že manévr bezpečně zvládne, a pokračoval dál.

Protijedoucí kamion měl však vyšší rychlost, než řidič dodávky očekával. Bylo tak jasné, že srážka je nevyhnutelná. Ani snaha obou řidičů, tedy především kamionu, který usiloval o to ještě na poslední chvíli zabránit nárazu prudkým úhybným manévrem, nevedla k bezpečnému vyhnutí obou vozidel.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Dodávka narazila čelně do velkého kamionu

Dodávka čelně narazila do několikanásobně těžšího žlutého kamionu značky Volvo. Síla nárazu ji odhodila do protějšího pruhu, kde následně ihned vybuchla a její 36letý řidič na místě zemřel. Nepomohli mu už ani přivolaní záchranáři. Řidič kamionu utrpěl zranění, s nimiž byl převezen do nemocnice. Z kamerového záznamu, který pořídil řidič jedoucí v pozadí, je jasně vidět, že vina byla na straně řidiče dodávky, jenž špatně odhadl situaci a rozhodl se dál předjíždět.

Zdroj: Русские Дороги

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1401 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Osudové chyby Němců při vylodění v Normandii mohly změnit historii. Zmatek ve velení a brilantní zpravodajská hra spojenců hrály klíčovou roli
Události247.cz
Herečka Johanssonová žaluje společnost Disney kvůli Black Widow. Požaduje astronomickou částku
VědaŽivě.cz
Kdy nám dojde ropa? Dopad bude tvrdší, než si vůbec dokážeme představit. Změní se chod celého světa
adbz.cz
Unikátní průhledné sukulenty zvládne pěstovat i naprostý lenoch. Vypadají jako křišťálové šperky a jsou absolutně nenáročné