Třicetimetrový Cadillac s bazénem a heliportem projde renovací

                   

Tento Cadillac se pyšní titulem nejdelšího vozu na světě. Jedná se o limuzínu, která dosahuje délky 30,5 metrů. Díky tomu bylo toto až neuvěřitelné auto zapsáno do Guinessovy knihy rekordů. Stalo se tak v roce 1999. V tu chvíli ještě byla tato limuzína poměrně populární, známá a mnohdy také vyhledávaná – alespoň jako atrakce.

Potom se na ní zapomnělo

Popularita a sláva je pomíjivá a to platí i o této limuzíně. Se slávou vstupovala v roce 1999 do Guinessovy knihy rekordů, ale postupně se na ní zapomínalo, což znamenalo i to, že začala velmi chátrat. Její stav se zhoršoval a v roce 2014 změnila majitele. Koupilo ji muzeum technické výuky, takzvané Autoseum nedaleko New Yorku. Plán byl poměrně jasný – dát Cadillac znovu do původního stavu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Tato realizace hlavně z finančních důvodů nakonec neproběhla a tak auto i nadále chátralo a postupně se na něj zapomínalo. Tedy až do chvíle, kdy se o vozu dozvěděl Mike Dezer, ředitel parku Dezerland na Floridě. Ten se rozhodl, že se bude na renovaci vozu finančně podílet. A tak se auto v roce 2019 začalo stěhovat. Už to bylo poměrně náročné, jelikož jenom tak někam převést třicetimetrovou limuzínu, to prostě není jenom tak.

Má mnoho unikátů

Pokud jste v dobách největší slávy o této limuzíně slyšeli, jistě si ještě vzpomínáte na několik unikátů, kterými se toto auto pyšní. Pokud ne, připomeneme vám je. Nejenom, že je tento upravený Cadillac 30,5 metru dlouhý. Aby bylo možné ho plnohodnotně řídit, je v jeho středu umístěný kloub, který zajistí možnost jednoduššího otáčení. Navíc auto neřídí jenom jeden člověk, ale jsou k tomu potřeba dva lidi.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Mezi unikáty však patří i to, že kromě pohodlného a prostorného svezení limuzína disponuje třeba i bazénem. A to stále není vše, jelikož tím největším unikátem je patrně heliport. A to zcela funkční, s možností nechat v této části přistát menší helikoptéru. Toto je skutečně úlet.

Na jaře má být hotovo

Podle aktuálních zpráv by měl Cadillac postupně procházet renovací. Práce by měly být ukončeny zhruba za rok, tedy příští jaro, kdy by mělo znovu dojít ke slavnostnímu představení. Zatím však není jisté, zda v limuzíně zůstanou všechny prvky, nebo zda něco nebude přidáno, či něco naopak odebráno. Stoprocentně potvrzeno však bylo to, že svou délku, která odpovídá 7 vozům Volkswagen Golf v řadě za sebou, si auto zachová.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Představení zrenovované limuzíny bude jistě událost, která přiláká mnoho lidí. Otázkou však je, jak dlouho jí tato sláva vydrží a zda nebude znovu odkázána na to, co původně. Na odstavení a postupné chátrání.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články