Třívalcové Mitsubishi Space Star ujelo 666 000 kilometrů a je z něj auto celebrita

                   

Mitsubishi Mirage (v ČR prodávané jako Space Star, se ukázalo jako mimořádně odolné malé auto. Pár z USA najezdil se svým vozem 414 000 mil. To je působivý výsledek na městské auto s malým tříválcovým motorem pod kapotou.

O Mitsubishi Mirage/Space Star toho můžeme říci hodně, ale určitě ne to, že bylo navrženo tak, aby zvládlo vysoký nájezd. Když debutoval na americkém trhu v roce 2014, byl to jeden z nejlevnějších nových vozů. Janice a Jerry Huot z Minessoty zaplatili 13 995 dolarů a odjeli z showroomu ve zcela novém růžovém hatchbacku. Tehdy neočekávali, že bude vůz tak odolný.

iZdroj fotografie: Mitsubishi Press Media

Za 6 let ujeli 414 tisíc. mil, což odpovídá 666 tisícům kilometrů. To je skvělý výsledek, zvláště když vezmeme v úvahu, že jde o spíše laciný vůz s typicky městským charakterem. 1,2litrový 3válcový motor s výkonem 74 koní se ukázal jako mimořádně spolehlivý.

iZdroj fotografie: Mitsubishi Press Media

Rodina Huotových se pochlubila tím, že vůz dosud vyžadoval pouze základní servis a výměnu spotřebního materiálu. Několikrát museli vyměnit ložiska kol a když byl na tachometru asi 300 tisíc kilometrů, vypověděl službu startér. To byly ale jediné vážnější problémy.

iZdroj fotografie: Mitsubishi Press Media

Space Star sice nemusí být tou nejlepší volbou pro jízdu mimo město, ale majitelé používali své auto při každodenní práci, často na delších cestách. Nejen to – auto se jim tak líbilo, že se rozhodli pro koupi novějšího modelu.

iZdroj fotografie: Mitsubishi Press Media

Nebylo to plánované, ale když zástupci značky viděli, kolik toho jejich staré auto najelo, trvali na jeho odkoupení, aby ho mohli použít pro reklamní účely. Na oplátku nabídli zcela nové auto v černé barvě. Vzhledem k tomu, že se jedná o prakticky stejné auto, mělo by jeho používání probíhat hladce.

iZdroj fotografie: Mitsubishi Press Media
Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články