Tyto motory patří mezi nejspolehlivější. A nejde jen o diesely

                   

Když se mluví o spolehlivosti motorů, tak se velmi často bere jako vzor spolehlivosti diesel. Naftový motor skutečně obecně patří do kategorie těch, se kterým lze bez problémů zvládnout delší nájezdy. Je proto jasné, že kdo chce motor, který z hlediska těchto parametrů nezklame, jde primárně do nafty. Zároveň ale musíme dodat, že spolehlivé jednotky se dají najít i v případě, kdy preferujete benzín. Připravili jsme si pro vás výčet tří variant, které jsou pod kapotou ojetin rozhodně skvělou volbou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Volkswagen 2.0 8V MPI

Jdeme na prvního zástupce. Koncernový motor VW 2.0 8V MPI. Pokud ho zatoužíte mít pod kapotou, je třeba se zaměřit na ty správné vozy. Tuto jednotku lze najít v široké škále automobilů, jako je třeba VW Passat B5, dále je to jedničková Škoda Octavia a samozřejmě i Škoda Fabia, stejně jako to jsou modely Volkswagen Golf čtvrté generace, nebo Volkswagen Sharan, ale také stylový VW New Beetle.

Výhodou tohoto motoru je určitá jednoduchost, což zajišťuje jak jeho spolehlivost spojenou s dobrými nájezdy, tak i to, že případné servisní úkony nejsou pro mechanika až tak složité. Zajímavostí motoru je i to, že umožňuje instalaci LPG. To řada lidí volila hlavně z důvodu, že jim vadila celková spotřeba, jelikož ta není u této motorizace až tak nízká, což je jedinou vadou na kráse jinak povedené a léty prověřené verze.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Volvo 2.4D D5

Vozy Volvo jsou dlouhodobě vyhlášené jak tím, že jsou to auta velmi bezpečná, tak i tím, že se jedná také o vozy spolehlivé. A to může souviset také s použitou motorizací. Pokud jde o tento naftový motor, tak určitě. Jestliže na něho chcete vsadit jako na určitou jistotu, tak je třeba vyhledávat ty správné modely. Najdete ho pod kapotou celé škály vozidel této značky, a to u modelů Volvo C30, dále Volvo S40 a S60 i S80, stejně jako u modelů Volvo V50 a V70. Zapomínat nelze také na Volvo XC90 první generace.

Tento naftový motor je celkem specifikum, jelikož jeho charakteristikou je, že jde o pětiválec. A jenom potvrzuje, že tato konstrukce není až tak špatná, i když už se od ní upustilo. Poprvé debutoval už v roce 2001 a i přes počáteční drobné nesnáze byl vyladěn k dokonalosti. S tou souvisí jak jeho spolehlivost, která ho předurčuje k vysokým nájezdům, tak s tím souvisí i to, že vás nemusí zklamat ani svými výkony. Ty nejnovější mohou nabídnout i přes 200 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Volvo 2.4 244S

U Volva ještě zůstaneme, jelikož tato automobilka ukazuje, že to nemusí být jenom naftový motor, ale může to být také ten benzinový, o stejném objemu, který je symbolem spolehlivosti. Mezi osvědčené modely, u kterých ho lze najít po kapotou, patří vozy Volvo C30, dále Volvo S60 nebo S80, stejně jako nezapomínejme také na model Volvo V70 druhé generace. Ve všech případech to jsou i obecně doporučovaná auta, takže s tímto motorem pod kapotou se jistota, že budou ještě dlouho a dobře sloužit, jenom zvyšuje.

Motor sází na unikátnost použití pěti válců, podobně jako tomu je v případě výše doporučované nafty. Drobným negativem je menší výběr možností, čemuž odpovídá fakt, že na trhu patrně najdete jenom dvě výkonnostní verze. Výběr tak trochu omezuje situace, že musíte vzít buď tu s výkonem 140 koní, nebo tu s výkonem 170. To však pro potřeby běžné jízdy plně dostačuje. Připomeňme, že je možné narazit také na variantu 2.4 T, které nabídne výkon až 200 koní. Ta je ale natolik vzácnou motorizaci, že spíše nepočítejte s tím, že by ji nějaká ojetina pod kapotou měla. A pokud ano, majitel si jistě bude vědom této unikátnosti, což následně přepočte na cenu takového prodávaného vozu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články