Tyto ojetiny mohou přinášet problémy. Opravy se výrazně prodraží

                   

Jsou ojetiny, které mohou být dobrou volbou, a potom jsou ojetiny, které jsou naopak volbou špatnou. To této kategorie patří vozy, na které se za chvíli společně podíváme. U jednotlivých vozidel, která si zmapujeme, hrozí několik technických problémů, které mohou výrazně prodražit provoz daného vozu. A to hlavně kvůli opravám. O jaké vozy se jedná?

Alfa Romeo 156

Designově určitě povedené auto. Pozor však na modely z roku výroby od 1997 po 2005. Pokud sáhnete po ojetině s benzinovým motorem, mohou vás čekat četné problémy. Tím ale rizika nekončí, jelikož negativem daných vozů je i četný výskyt koroze na karoserii.

BMW 320d (E90)

Poměrně populární auto, které však má problémy hlavně s rozvody. Dále se k nim může přidat i problém se vstřikováním, nebo se setrvačníkem. Tyto problémy jsou celkem časté u vozidel s rokem výroby 2007 – 2012. Proto je dobré dát si na ně velký pozor.

Ford Ka

Malé a stylové auto do města, které se mnoha lidem určitě může hodit. Ojetina z let 1997 až 2008 vás však může negativně překvapit tím, jak snadno se u ní dokáže objevit koroze. Rez se postupně objevuje na celé řadě míst, jako jsou přední blatníky, jako jsou prahy, ale i jako je zadní část vozu.

Land Rover Discovery 3

Na první pohled skvělá ojetina, která zaujme svým komfortem i tím, že dokáže bez problémů zvládat komplikovanější terén. Pozor ale na fakt, že ojetiny z let 2004 až 2009 mohou mít problémy se vzduchovým odpružením, jehož oprava není levná. Také počítejte s tím, že levné nejsou ani jakékoliv jiné díly, pokud je budete potřebovat.

Mercedes E-Class (W210)

Známý vůz, po kterém řada lidí stále hledí, když potřebují ojetiny. Modely z let 1995 až 2003 se však vyznačují také jedním výrazným negativem. Důvodem je koroze. I když by to u tohoto vozu nikdo nečekal, fakt je takový, že na řadě míst tyto mercedesy celkem výrazně reznou, což logicky přidělává řadu problémů.

Mazda 6

Posledním vozem, na který se podíváme v souvislosti s možnými problémy, je Mazda 6. Pokud plánujete pořídit ojetinu z let 2002 až 2007, doporučujeme být na pozoru. Obecně má tento model problém s korozí. Druhou komplikací mohou být naftové motory. Takže když už tuto Mazdu, tak v benzínovém provedení.

Foto: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub