Tyto poruchy na ojetinách nevadí. Snadno je opravíte za pár korun

                   

Když vybíráme ojeté auto, tak pochopitelně chceme, aby bylo pokud možno v tom nejlepším možném technickém stavu. Na druhou stranu když najdeme nějaký problém, může to být dobrá cesta k tomu, proč chtít slevu. Následné uvedení do pořádku nás může vyjít levněji, než kolik jsme ušetřili a tak se nám vlastně koupě vozu s určitou vadou vyplatí. Jaké jsou ty, které nevadí?

Opotřebené destičky

Pokud má auto opotřebené brzdové destičky, není to rozhodně nijak velký problém. Jejich výměnu lze zvládnout i svépomocí, stejně jako to zvládne i jakýkoliv mechanik. Rozhodně nejde o závadu, která by byla jakkoliv velkým problémem.

Špatné filtry

Například neměněný a zanesený vzduchový filtr není nijak velkým problémem. Naopak je možností, jak si říci o slevu. A potom si ho vyměnit. Jde často o otázku několika málo minut, která je spojena také s velmi nízkými náklady na pořízení nového.

Prasklé žárovky

Sice mohou být problémem, ale ne nijak velkým. Výměnu žárovky by měl u svého auta zvládnout každý. Pokud u prodávaného vozu vidíte prasklou žárovku, rozhodně to není důvod ho nekoupit. Stačí výměna za novou a vše je v pořádku.

Škrábance

Je auto poškrábané? Berte na vědomí, že provozem se nějaké škrábance zkrátka objeví. A je mnohem důležitější, jak jede, než jak vypadá. Škrábance mohou zajímavě snížit jeho cenu. A vy si je doma odstraníte třeba pomocí různých korektorů a sad, které jsou určené právě na opravy daných problémů.

Opotřebené světlomety

Mohou být poškrábané, mohou být zažloutlé, nebo takzvaně mléčné. Ani toto nemusí být při koupi velký problém. Dají se buď vyměnit, nebo se dají i zrenovovat. Dejte si však pozor na náklady, aby byla vaše sjednaná sleva dostačující, jelikož ne všechny problémy se světlomety se dají vyřešit tak snadno, jak si mnozí myslí. A pokud jsou špatné, neprojdete technickou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články