Tyto vozy nadchnou spolehlivostí. Najet s nimi stovky tisíc není problém

                   

Od vozu chceme hlavně to, aby nám dokázal dlouho sloužit. Aby byl kvalitní, měl dobrou životnost a aby zvládl i delší kilometrový nájezd. Třeba i ve stovkách tisíc kilometrů. Pokud si říkáte, že to není možné, tak vás vyvedeme z omylu. Možné to je a existují vozy, které to zvládnou. Zde je trojice těch, které v daném ohledu rozhodně nezklamou.

Renault

Mnoho lidí o vozech Renault mluví spíše negativně. Realita je taková, že automobilka dokáže nabídnout kvalitu a spolehlivost. A to v případě motorizací, které jsou označeny jako K7M a také K4M. Pokud jsou u vámi vybíraného vozu pod kapotou, buďte si jisti, že se jedná o dobrou volbu. Jde o motor o objemu 1,6 litru, laděný na výkony od 82 do 113 koní. Motorizace nabídne spolehlivost, životnost, optimální spotřebu i kultivovanost. Najít ji můžete třeba i v modelech Dacia Logan a Dacia Sandero, což ukazuje, že tato lowcost automobilka nemusí být vždy špatná.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Kia a Hyundai

Korejským značkám se také mnoho lidí vysmívá. A opět bez určitého důvodu, jelikož jak Kia, tak i Hyundai ukazují svou současnou kvalitu. Ta je spojena také s motorizacemi, konkrétně těmi, které nesou označení G4FC. Jedná se o motorizace o objemu 1,4 nebo o objemu 1,6 litrů. Vyznačují se dlouhou životností, kdy není problém zvládnout i 400 tisíc kilometrů bez větších servisních zásahů. Pokud je zajištěna pravidelná údržba motoru, je jistotou, že auto s tímto motorem pod kapotou bude sloužit opravdu dlouho.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Toyota

Že jsou vozy Toyota jasným symbolem kvality a spolehlivosti, o tom rozhodně není pochyb. A tak není náhodou, že ji řadíme i na tento seznam. Konkrétně tedy motorizaci o objemu 2,5 litru, která nese označení 2AR-FE. Ta nadchne řidiče už poměrně slušnou spotřebou paliva. Po letech ocení i její kvalitu, odolnost a životnost, kdy i s vysokým kilometrovým nájezdem nebudou nutné žádné nečekané návštěvy servisu. A v jakých modelech je motorizace k dispozici? Třeba pod kapotou populárního vozu Toyota RAV4.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články