Tyto vozy nemají moc dobrou pověst. Důvodem je řada problémů

                   

Od vozu primárně čekáme, aby byl pokud možno spolehlivý. Zvláště, pokud kupujeme ojetinu a chceme od ní, aby nám ještě sloužila několik let a my s ní dokázaly bez problémů najet desítky tisíc kilometrů. I proto je správný výběr vozu velmi důležitý. Proto se společně podíváme na ty vozy, které obecně nemají moc dobrou pověst. A výčet možných závad jenom potvrzuje, že nejde o fámy, ale mnohdy o zcela správné důvody, proč bychom se měli takovému vozu vyhnout. O jakých mluvíme? Podívejte se.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Alfa Romeo 156

Mnoho lidí se na vůz Alfa Romeo 156 nechá zlákat hlavně pro jeho design. Ten vypadá velmi elegantně a stylově. Podle řady lidí jde však o to jediné, co se dá na voze vyráběném v letech 1997 – 2005. Podle výčtu možných problémů je naopak největším rizikem vozu čtyřválcový benzinový motor, který není úplně spolehlivou jednotkou. Začíná to hlukem a končí to řadou dalších problémů, který si vyžádají pravidelní návštěvy servisu. K těmto komplikacím se u tohoto vozu často přidávají i další, jako je výskyt koroze na výfukovém systému, stejně jako ne úplně solidně fungující ABS.

BMW 320d (E90)

Obecně jsou vozy BMW považovány za dobrou volbou. V portfoliu značky však najdeme i několik vozidel, které se tohoto pravidla nedrží. Nejznámějším vozem, který nemá příliš dobrou pověst, je určitě model BMW 320d (E90). Auto této generace vyráběné v letech 2007 – 2012 má velké problémy s motory. Konkrétně potom s rozvody, které nejsou úplně spolehlivé a případný servisní zásah je jak komplikovaný, tak je samozřejmě také drahý. Dalším problémem, který je často zmiňován, mohou být také problémy se vstřiky, nebo nepříliš spolehlivý a často se ucpávající filtr pevných částic.

Ford Ka

Na první pohled stylové městské autíčko, které může potěšit nejednu ženu, která potřebuje dojet jenom do města na nákupy. Obecně se však vozu Ford Ka týká jeden problém. Model z let 1997 – 2008 totiž trpí na skutečně nadměrnou korozi, která naznačuje, že použité materiály a jejich zpracování nebylo úplně dokonalé. Mezi nejrizikovější místa u tohoto vozu patří hlavně blatníky, prahy, a další místa. Vzhledem ke stáří vozu je pochopitelné, že u některých vozidel je koroze natolik výrazná, že jsou třeba nemalé investice, aby auto vůbec dokázalo projít technickou. Dále je třeba připomenout, že příliš trvanlivé a kvalitní nemusí být ani brzdy a destičky a nezřídka kdy se stává, že dochází také k nadměrným únikům oleje.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Land Rover

Land Rover Discovery 3

Model Land Rover Discovery 3 z let 2004 – 2009 nejenom stále dobře vypadá, ale také je s ním spojen fakt, že vás nepodrží jenom na silnici, ale zvládne i náročnější terén. To je hlavní z kladů tohoto vozu. Jeho zajímavostí je i fakt, že používá vzduchové odpružení, což je zároveň i kámen úrazu. To je totiž spojeno s častými problémy, kvůli kterým musí majitelé tohoto jinak celkem povedeného modelu do servisu. A k tomu se váže ještě jedna věc. Land Rover není značka pro každého a tak je třeba počítat s tím, že náklady mohou výrazně růst. K tomu přidejme i několik dalších možných rizik, jako jsou problémy s převodovkou, jejichž řešení také není nic levného.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Mercedes

Mercedes třídy A (W169)

Platí zde to podobné, co u zmíněného BMW. Obecně jsou vozy Mercedes-Benz považovány za spolehlivá auta, ale čas od času se může objevit model, který z tohoto standardu vyboří. A to se týká i tohoto vozu, Mercedesu třídy A s označením W169, který se vyráběl v letech od 2004 do 2012. Hlavním problémem tohoto vozu je určitě koroze, která ukazuje, že někdy se zkrátka u spolehlivých a kvalitních německých aut objeví něco, co vybočuje. Dalším negativem mohou být obecně vyšší servisní náklady, hlavně potom pokud se týkají motorizace. Někdy se při vyšším nájezdu mohou u naftových motorů objevit možní potíže se setrvačníkem, nebo i spojkou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články