Tyto vozy stojí do 120 tisíc. Vybrali jsme městská auta, sedany i ty rodinné

                   

Cenový limit je často jeden z parametrů při výběru ojetého vozu. Je dán jasný rozpočet a podle něho se následně vybírá auto, které bude vyhovovat. Je jasné, že při vyšších cenových limitech je výběr poměrně rozmanitý. Co ale v případě, že je onen limit spíše nižší? Co když je jenom 120 tisíc korun? I za tyto peníze se dá sehnat poměrně slušná ojetina. A to napříč různými segmenty. Chcete auto do města? Pohodlný a dobře vypadající sedan, nebo spíš praktické auto pro rodinu? Ukážeme vám zástupce jednotlivých kategorií, které bychom si sami koupili.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Potřebujete auto pro rodinu?

Pokud se rozhodnete pořídit s vaším rozpočtem ojeté auto do 120 000, které by mělo sloužit především rodině, je možností celkem dost. Při tomto výběru vás bude patrně zajímat hlavně to, aby auto bylo praktické. Aby se do něho vešel každý pasažér a každý zde měl i dostatek místa. Také je vhodné hledět na dostatečnou velikost zavazadlového prostoru. Určitě je dobré nezapomínat na kvalitu a výkon motorizací, nebo na celkové pohodlí vozu, hlavně když se vydáte na delší výlet.

Co by v takových případech mohlo vyhovovat jak vašim potřebám, tak cenovému limitu? Rozhodně musíme začít osvědčeným vozem, kterou je Škoda Octavia Combi druhé generace. Tedy stále spolehlivým vozem, který se vyráběl v letech 2004 – 2013. Nejde ale o možnost jedinou. Jako druhý tip tu máme další kombík, tentokrát Ford Mondeo. A to třetí generace, která byla jako nová k dispozici v letech 2007 – 2014. Třetí možná varianta, náš tip, je prostorný Ford C-Max v první generaci, který bude mít rok výroby v rozmezí let 2003 – 2010.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Hledáte auto do města?

Nemáme na mysli přímo typická městská auta miniaturních rozměrů, ale ty voze, které najdou uplatnění i mimo něj, klidně na delších cestách. Tato kategorie se často označuje i jako takzvané druhé auto do rodiny, takzvaně pro manželku. Jedná se o auta spíše menší, určená především pro cestování do práce, na nákupy, nebo na vyřizování běžných věcí. Díky svým menším rozměrům se s autem jak dobře manévruje, tak hlavně dobře parkuje. Často zaujme také jeho praktičnost, nebo optimální spotřeba.

A jaké možnosti lze najít v této kategorii? Opět začněme mladoboleslavskou Škodovkou, jelikož ta je pro mnohé Čechy stále jasnou volbou, a to i v segmentu ojetin. Zde je naším tipem Škoda Fabia druhé generace, která byla produkována v letech 2007 – 2014. Naším druhým tipem je velmi povedená Mazda 2, u které můžete vyzkoušet i s ojetinou z let 2007 – 2015 charakteristickou japonskou spolehlivost. Možností číslo tři je Honda Jazz první generace. Toto stylové městské auto, které bylo vyráběno v letech 2002 – 2008 také rozhodně nezklame.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

A co pohodlný sedan?

Co vybrat v případě, kdy chcete jít spíše cestou pohodlného sedanu? Tedy cestou, která je spojena s tím, že ve své době se často jednalo o osvědčený manažerský vůz pro řadu lidí, kteří byli často na cestách a tak potřebovali auto, které je z bodu A do bodu B dopraví nejenom spolehlivě, ale také komfortně? I takovou ojetinu můžete za cenu do 120 000 tisíc v pohodě pořídit. Často i s poměrně slušnou výbavou, která u daných vozů nemusí být až tak nic neobvyklého. Právě naopak.

Pokud se rozhodnete vybírat konkrétně, zjistíte, že trh je v tomto případě celkem rozmanitý a má co nabídnou. Obecně se v této kategorii doporučujeme držet dlouhodobě osvědčených značek, jako je třeba Volkswagen, stejně jako je BMW, nebo také Mercedes-Benz. Opomenout pochopitelně nelze ani Audi. To je čtveřice, která toho kdo chce jízdu především pohodlnou a auto, které něco vydrží, patrně nezklame. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vynalezl stroj času a zmizel: Někteří věří, že se Mike Marcum přesunul do 30. let
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě