Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci

Každému z nás se může stát, že bude v autě převážet něco cenného. Zde je pár tipů na místa, kam málokoho napadne se podívat.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Nemusíte pracovat pro nějaké obchodní instituce, abyste občas potřebovali ve voze převézt něco cenného. Nemusí to být diamanty nebo větší množství cenných kovů. Každý máme něco, co je pro nás cenné, a je jedno jakým způsobem. Takže se pojďme podívat na několik míst, u kterých je dost malá šance, že se tam případný zloděj podívá. Jinými slovy – když chcete něco ukrýt, nedávejte to hnedka do trezoru.

Doklady nebo mobilní telefony

Většina našeho běžného vybavení má nějakou hodnotu. Případná ztráta znamená složité a otravné vyřizování nových kousků. Řeč je samozřejmě o telefonech, hodinkách, dokladech a dalších dokumentech. Pokud jste třeba na služební cestě a necháte takové věci ležet na sedačce, nemusí jít zloděj ani cíleně. Zkrátka jde kolem, ucítí příležitost a vystaveného předmětu se zmocní. To samozřejmě nikdo nechce zažít.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Prvním zajímavým bodem je pojistková skříň. Existuje skupina řidičů, která ukrývá například dokumenty do vzduchového filtru. Jenže takový postup může poškodit auto, protože se do motoru nedostane potřebné množství vzduchu. Pojistková skříň ale obvykle zloděje nenapadne. Místa tu není moc, ovšem pro věci malého objemu se jedná o ideální prostor. Rizikem je však vždy to, že zapomenete, že jste tam něco schovali.

Katalyzátor a další prostory

Vozidla obsahují obecně hodně volného prostoru, který není běžně dostupný. Ideální je samozřejmě místo, kde nestoupá teplota ani během provozu, tudíž vložené věci nijak neutrpí. Pro mnohé je takovým prostorem katalyzátor. Tlumič zvládne tuto funkci taky, ale není tolik spolehlivý. Dalším místem může být nádržka s kapalinou do ostřikovače. Samozřejmě je potřeba dát věci do vodotěsného obalu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přítomnost tekutin je dalším důvodem, proč se do těchto míst asi nikomu nebude chtít. Pokud máte chuť na trochu experimentování, mohou posloužit jako úkryt také panely předních dveří. Obecně je ale často lepším postupem vzít to postaru a při opouštění vozidla si zkrátka odnést všechno cenné s sebou. Jak již bylo uvedeno výše, při používání atypických úkrytů vždy hrozí, že zapomenete, kde co je. Dlouhodobé uložení tak může způsobit problémy.

Kam vy si v autě ukrýváte cenné věci?

Zdroj: Reddit

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Challenger 2 projede ruskými protitankovými zátarasy, jako by tam nebyly, a snadno odtlačí i jiné překážky
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45