Unikátní pneumatika od Michelinu se má objevit již za 5 let. Jaké jsou její přednosti?

                   

Vývoj pneumatik jde různými směry. Poměrně zajímavou cestou se vydal Michelin, který se rozhodl pro vytvoření netlakové pneumatiky, která je unikátní především tím, že využívá speciální pružné žebrování. Důvodem vývoje je především snaha o snížení provozních nákladů, snaha o ochranu životního prostředí, stejně jako snaha o zvýšení praktičnosti související s eliminací rizika píchnutí.

Pneumatika Michelin Uptis byla úspěšně otestována

Nutno říci, že už nemluvíme jenom o laboratorních podmínkách, ale o tom, že pneumatika s názvem Michelin Uptis byla otestována na běžných vozech, na klasické silnici. A nutno říci, že splnila očekávání. Stále je však potřeba vyřešit některé věci a tak ji bude Michelin vyvíjet dál. Má však reálné plány a konstatuje, že daná pneumatika nebude slepou vývojovou větví, ale že bude skutečně sériově vyráběna.

Na trhu již za 5 let

A kdy se má Michelin Uptis na trhu poprvé objevit? Společnost slibuje, že by k tomu mělo dojít již za pět let. Tedy zhruba v roce 2024. Že má jít o reálný termín potvrzuje i fakt, že firma navázala spolupráci s General Motors a plánuje dodávku pneumatik primárně pro vozy tohoto koncernu. Podle prvotních informací se má jednat o model Chevrolet Bolt EV. Tedy pro novou verzi elektromobilu, která je také plánována právě na dané období, tedy rok 2024.

Jaké jsou klíčové výhody této pneumatiky?

Má se jednat především o její celkovou praktičnost. Odpadnou problémy s nafukováním, stejně jako odpadnou problémy s tím, že bude pneumatika píchlá a bude nutná její výměna. Také má přijít vhod možnost jednoduché výměny běhounu, což bude mít výhody jak po ekonomické stránce, tak nelze zapomínat ani na výhody související s ochranou životního prostředí.

Velkou otázkou je zatím cena pneumatiky, ale zde se samozřejmě očekává, že by měla být taková, aby se lidem investice do pneumatik Michelin Uptis opravdu vyplatila. Jedině tak budou moci na trhu uspět a nebudou pouze něčím, co si pořídí pár fanoušků jenom proto, že mají rádi novinky a inovace.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články