Do nenápadného Transporteru nasypali 3,5 milionu Kč. Pod kapotou dřímá motor z Porsche, má 558 koní a drtí cokoliv, co potká

Tento upravený Volkswagen Transporter páté generace si vzali do parády technici berlínského studia. Má motor z Porsche GT2 a 558 koní pod kapotou.

i Zdroj fotografie: S vědomím TH Automobile
                   

Vozy Volkswagen Transporter jsou v dnešní době stále velmi oblíbené. Zájem se projevil i na tom, jak dobře si tyto vozidla i přes své stáří drží hodnotu. Německá společnost TH Automobil působící v Berlíně se zabývá úpravou automobilů. Přestože nadšenci rychlé jízdy VW Transporter T5 nikdy nebrali příliš vážně, technici TH Automobil v něm viděli potenciál a pustili se do práce. Jejich upravený Transporter dokáže při startu z křižovatky zahanbit nejeden sportovní vůz. Co se mu skrývá pod kapotou?

Upravený Transporter T5

Před 13 lety se technici společnosti TH Automobil rozhodli pustit do úpravy velmi oblíbeného vozu Transporter T5. Ten se prodával od roku 2003 do roku 2015 a dostal ocenění Nejlepší dodávka roku 2004. Na trhu jej bylo možné dostat nejen v užitkové verzi, ale také v obytné úpravě s označením California. Společnost TH Automobil se pyšní tím, že díky dlouhodobé práci, investicím a velkému množství testovacích jízd dokážou zájemcům nabídnout nadstandardní služby.

Souboj upraveného Transportéru s Porsche Cayenne

Ani na úpravách Transporteru T5 rozhodně nešetřili. Upravený vůz má za nádrží 3,6litrový biturbo motor, který byl původně z vozu Porsche 996 GT2. Ten vyvine maximální točivý moment 807 Nm. Pro srovnání například Ferrari 812 Superfast dosahuje točivého momentu 718 Nm. Vůz má také pohon na zadní nápravu, a pod kapotou překvapivých 558 koní (410 kW). Na přání zákazníka technici přidali do výbavy nespočet věcí.

Motor a brzdy Porsche

Pokud by společnost skončila pouze s úpravami motoru, bylo by řízení takového vozu při takovém výkonu se standardními brzdami velmi nebezpečné. Proto na další přišla na řadu úprava podvozku a brzdové komponenty také od značky Porsche. Vozidlo dále disponuje šesti písty vepředu a čtyřmi vzadu. Tvůrci si pohráli také s úpravou vnější karoserie a čumák se od původní tovární verze poměrně liší. Transporter vybavili také většími brzdovými třmeny.

iZdroj fotografie: S vědomím TH Automobile
Další upravený Transportér z dílny TH Automobile Berlin

Cena takto upraveného vozidla začínala na 145 000 eurech, což je v přepočtu více než 3,5 milionu korun. Společnost TH Automobile od úpravy Transporterů stále neupustila a v dnešní době nabízí rovnou několik modelů z různými typy rozvorů, řazení, ale i pohonu na přední či zadní nápravu. Jejich rekordně upravený vůz má dokonce výkon až 557 kW, tedy 746 koní.

Jak by se vám líbilo řídit takový vůz?

Zdroj: TH Automobile

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články