Jak vypadá nejdražší a nejexkluzivnější karavan světa? Je to doslova vila na kolech, v níž najdete i krb

Karavany si většinou představíme jen jako malé kutlochy, v nichž jsme rádi, že se vejdeme do postele. Limitless je však ještě dál.

i Zdroj fotografie: Furrion
                   

Globální pandemie koronaviru v mnoha ohledech přestavěla celý svět, a to kolikrát naruby. Tento proces se nevyhnutelně dotkl také cestovního ruchu. Jedním z důsledků toho je masivní renesance dovolených trávených v karavanech. Jenže není karavan jako karavan. I když zvykově máme takový pojem spojený s něčím menším, existují i modely, které skutečně naplňují vizi pojízdného bydlení. Jsou pravými vilami na kolečkách.

Bez limitů a omezení

Nejluxusnějším vozem této kategorie je Limitless od společnosti Furrion. Jeho název poměrně přesně vypovídá o tom, co se od něj dá čekat. Je to kombinace obytného vozu a karavanu, která vlastnostmi a výbavou dalece překonává nejspíše všechno, co je možné čekat od takového vozidla. Limitless je dlouhý 12,5 metru a téměř 2,5 metru široký. K tomu je potřeba přidat tři moduly, které mohou vnitřní prostor rozšířit až na 32,5 metrů čtverečních.

iZdroj fotografie: Furrion

Limitless je tedy rozlohou skoro plnohodnotný dům na kolečkách, a to včetně vybavení. Kuchyň má vestavěnou troubu, samostatnou mikrovlnnou troubu a plynové hořáky. Obyvatelům je k dispozici myčka, indukční varná deska i „sklep“ s klimatizací, který pojme až 48 lahví nápojů. Obývacímu pokoji jasně dominuje 65palcová televize nad 40palcovým elektrickým krbem. Samozřejmostí je pohodlná sedací souprava a nábytek z vysoce kvalitního dřeva.

Pro očistu a požitek

Ani koupelna obyvatele nijak neomezuje. Je nejen elegantní, ale hlavně velmi funkční. Vše lze ovládat pouhým dotekem – teplotu, proudy vody, a to i ve sprše. Televizi s úhlopříčkou 39 palců najdeme i v ložnici, kde doplňuje obrovskou postel. Konstruktéři navíc Limitless navrhli s předpokladem, že majitel nejspíše nebude trávit čas za volantem. Proto má karavan také vlastní tahač Hercules, jehož řidič má vlastní koupelnu i ložnici.

iZdroj fotografie: Furrion

Obyvatelé samotného obytného vozu se tak mohou i během přesunu opravdu cítit jako doma, zatímco kolem nich bude ubíhat půvabná krajina. Výrobce Furrion bohužel neposkytl cenovou specifikaci celého kompletu. Ovšem už jen toto zběžně načrtnuté vybavení dává jasně na vědomí, že se Limitless bude pohybovat v řádech milionů. Protože ale pandemie omezila všechny bez rozdílu, nepochybně si své budoucí majitele najde.

Zdroj: Furrion, LuxuryRV

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články