Už i lowcost značky jdou do elektřiny. Dacia Sandero bude hybridem

                   

Dacia je známou nízkorozpočtovou automobilkou, jejíž vozy nevypadají, že by z hlediska své výbavy nějak výrazně doháněly současné trendy. Vozy jsou spíše obyčejnější, což se následně podepisuje i na jejich příznivé ceně. Jak se ukazuje ve statistikách prodejnosti, jde o cestu, která zákazníkům nevadí. Naopak. Ti, co potřebují auto hlavně na převoz z jednoho místa na druhé a neřeší co vše má, pro toho je Dacia jasná volba.

Přibude také elektřina

I přes výše uvedená fakta o Dacii musíme říci, že jedna novinka se přece jenom chystá. I tato lowcost automobilka neponechává nic náhodě, a i o na vyrazí vstříc elektřině. Sice později než ostatní, ale rozhodně není jediná – příkladem může být mladoboleslavská Škoda, která také dlouho elektrifikaci svých modelů nijak neřešila. A teď to pro zajímavost vypadá, jako by neřešila nic jiného. Toto ale ponechme stranou a podívejme se na Dacii.

Prvním modelem bude Dacia Sandero

Prvním modelem má být vůz Dacia Sandero. Ten bude i nadále nabízen ve verzích se spalovacími motory, ke kterým však přibude ještě jedna, a to takzvaný mild hybrid. Znamená to, že ve voze bude kromě spalovacího motoru také elektromotor a baterie. Ta bude nebude moci být nabíjena ze zásuvky, ale bude dobíjena hlavně rekuperací.

Láká především na výkon 138 koní

Zajímavým lákadlem hybridu by mohl být především výkon, který by měl činit 138 koní. Jde o zajímavý a výrazný skok oproti tomu, co budou nabízet spalovací motory. U benzinových motorů jsou k dispozici výkony 74 koní a 99 koní a v případě nafty je to výkon 84 koní. Připomeňme však, že hybrid bude z důvodu použité baterie těžším autem.

Na jaře v roce 2020

Kdy má hybridní Dacia Sandero debutovat? Vše je naplánováno na jaro roku 2020. Tedy na termín, kdy je plánován prestižní autosalon v Ženevě. Právě ta je místem, kde má být tato novinka oficiálně odhalena a představena světu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články