Když v roce 2001 otevřela své elektronicky řízené dveře, byla tato hi-tech budova považována za „technologicky nejdokonalejší parkoviště“ v Británii. Díky inovativnímu konceptu využití místa při parkování byla stavba nominována na řadu ocenění. Řidiči zajeli do kóje a nechali své automobily „robotům“, kteří pak vůz oskenovali a pomocí zdviží a točen jej dopravili do nejbližšího úložiště. Budova pojala až 600 vozidel a byla založena na podobné technologii, jakou používali v Číně, Japonsku a Austrálii.
Bohužel, použité technologické řešení se ukázalo jako náročné a nákladné na údržbu a v roce 2003 se vlastníci dostali do nucené správy. Městská legenda vypráví, že jednoho dne se prostě zavřely dveře a uvnitř zůstalo několik aut. Po více než deseti letech začaly v loňském roce práce na přeměně stavby na kancelářský komplex. Když začaly demoliční práce, vyvolala spoustu otazníků fotka zveřejněná na sociální síti Reddit, kterou pořídil pracovník z kancelářské budovy, která stojí hned vedle. „Když se vnější plášť budovy zhroutil, viděli jsme kovovou kostru vnitřku a když většinu odřezali, ukázala se ta auta.“
Teorie o tom, proč tam byly opuštěné automobily, byly různé – od lidí, kteří nebyli schopni vyzvednout svá auta z uzavřeného zařízení, až po řidiče, kteří si dali pár piv a svá auta museli oželet. Nicméně nejpravděpodobnější vysvětlení přišlo od Ronnieho Mereditha, řidiče autobusu z Edinburghu, který v roce 2001 pracoval ve Skyparku.
Naspal: „Když se to poprvé otevřelo, koupili na testování pár aut. „Měli jsme pár vraků. Vzpomínám si, že jedno bylo Austin Maestro a měli jsme taky Ladu a dlouhé Volvo. „Celý systém se mnohokrát porouchal, takže jsme museli buď instruovat počítač, aby z úložiště to auto dostal, nebo jít sami dovnitř s přístrojem, kterém jsme říkali joystick a ručně to auto vytáhnout. Právě na těch šrotech jsme se to učili“
Ronnie tvrdil, že to byl důvod, proč nikdo nepožádal o ta auta „Podle mě je legrační, jak si lidé myslí, že ta auta tam někdo prostě nechal. Dokonce, i když to místo bylo zavřené, měli by právo vzít si své vlastní vozidlo. Kdyby se někdo podíval na čelní skla těch aut, nepochybně by si všiml, že žádné z nich nemá daňovou nálepku (potvrzení o zaplacení silniční daně – v Británii povinné pro všechna auta), což je hlavní podmínkou, aby mohlo vyjet na silnici.“
Mluvčí Hermes řekl: „Můžeme potvrdit, že na parkovišti na hlavním náměstí je osm vozů, které tam stojí od uzavření parkoviště v roce 2003. Majitelé automobilů jsou neznámí a vozy jsou nyní majetkem demoliční firmy, která je po dokončení práce odstraní.“