Užitečná funkce odkládací přihrádky v autě, o které mnoho řidičů neví

                   

Není to jen obyčejná zásuvka na nejrůznější zbytečnosti, které si do auta prostě musíte vzít, i když moc dobře víte, že je nepotřebujete. Ani to není pouze přihrádka, do které si ukládáte doklady a další různé papíry od auta. Odkládací přihrádka v autě, jakožto taková, má v mnoha modelech další velmi zajímavou, dalo by se snad i říci, že tajnou, funkci, o které ví jen málokdo. Valná většina automobilových řidičů si tuto funkci nedokáže představit, někteří si ani nejsou schopni přiznat, že by něco takového mohlo existovat, avšak tato funkce ve skutečnosti podporuje řidičskou činnost. Ti, kdož o ní vědí, ji neprávem ignorují.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Tak jak na to?

První krok je kontrola vaší odkládací přihrádky ve vašem vlastním autě, ujistěte se, že je v něm podsvícení. Pokud ano, tak bude s největší pravděpodobností přijatelná možnost, že v autě najdeme další důležitý prvek, jmenovitě spínač, vedle kterého bude podle všeho nakreslená křivá čára a obrázek sněhové vločky. Ne všichni si hned uvědomí, co to je. Spojením několika obyčejných věcí z auta, vznikne něco, co byste zrovna v autě nečekali.

  • Klimatizace
  • Odkládací schránka
  • Odvzdušňovací ventil

Je to tak, že ve většině aut vybavených klimatizací existuje i ještě další možnost, a to odvzdušňovací ventil pro odkládací schránku. Podstatou věci je vlastně velmi jednoduchá skutečnost. Odvzdušňovací ventil pro odkládací schránku, samotná odkládací schránka a klimatizace ve vašem autě vám dohromady umožní proměnit odkládací schránku v autě na provizorní lednici. A to se provádí pouze jedním pouhým pohybem ruky, kterým otevřete ventil.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

K čemu lednice v autě?

Studený vzduch přejde do odkládací přihrádky, což uskuteční její proměnu v létě na lednici. Je to velmi výhodné, pokud byste někdy chtěli ochladit vodu, limonádu nebo nějaký jiný nápoj. A také převést některé produkty, které se lehce zkazí, nesmí být vystaveny vysokým teplotám, nebo prostě jen po ohřátí chutnají strašně, jako již zmíněná voda nebo limonáda, na požadované místo určení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články