V bazarech jsou levné ojetiny s výkony přes 300 koní. Vybíráme nejzajímavější

                   

Koupit si nové auto s pořádným motorem, to dnes není nic jednoduchého. Downsizing ovlivňuje automobilový trh, výkon je často doháněn turby a stejně nemusí dostačovat našim potřebám. Naštěstí tu stále jsou ojetiny z doby, kdy nebyl problém sehnat solidní auto s výkonem přes 300 koní. Jaké může být slušnou volbou, za solidní ceny?

Volvo V70

Na první pohled se může jevit toto auto jako celkem nenápadně. A to i v případě, že mluvíme o druhé generaci vozu, který je označený jako Volvo V70 R. Právě ono písmeno jasně označuje ostrou verzi klasického vozu, vyráběného v letech 2000 – 2007 ve Švédsku a v Belgii. Auto v první chvíli nadchne svou odolností, kvalitou a také pohodlností a praktičností. V druhé chvíli výbavou a v té třetí, po sešlápnutí plynu také svým výkonem. Motor o objemu 2,5 litru nabídne výkon 300 koní a zrychlení z nuly na stovku auto zvládne za 5,9 sekundy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Audi S6

Model Audi S6 s označením C5 se vyráběl v letech 1999 až 2003. Tento model charakterizující segment E je možné pořídit jak ve verzi celkem elegantního sedanu, tak ho lze pořídit i ve verzi praktického kombi. Interiér nabídne kvalitní zpracování i dostatek místa, a karoserie zase dobrou ochranu proti korozi. Dále vozu nechybí poměrně solidní výbava a hlavně potom motor V8 o objemu 4,2 litrů, který dokáže nabídnout výkon 340 koní a točivý moment 420 Nm. O skvělé zážitky z jízdy je tedy postaráno.

Maserati Quattroporte

Ano, Maserati Quattroporte je samo o sobě zárukou solidního výkonu. Ale že by se dalo koupit za rozumnou cenu? Opravdu to možné je. Čtvrtá generace vozu, vyráběná v letech 1994 – 2001 rozhodně není nijak drahou. Jediný problém je nedostatek daných aut a narazit na něj v bazaru nebo na inzerci může být celkem umění. Pokud ho však najdete, neváhejte. V nabídce je i široká škála motorizací, kdy ta vrcholná nabízí 336 koní výkonu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

BMW řady 7

Posledním naším představeným kandidátem na výkonné a zároveň cenově dostupné ojetiny, je BMW 7 E65. Tohle auto přitáhne pozornost nejenom svým typickým vzhledem, ale také svými vlastnosti a také dobrou výbavou. Model se vyráběl v letech 2001 – 2008 a pokud sáhnete po verzi 740 a 740i, dostáváte se s výkonem nad 300 koní. A to v případě motorizace o objemu čtyř litrů s výkonem 306 koní, nebo dokonce s výkonem 333 koní, v případě motorizace V8 o objemu 4,4 litrů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články