V době koronaviru stoupl v některých zemích počet smrtelných nehod

                   

Doba, kdy v Evropě panovala přísná bezpečností pravidla, byla spojena také s minimálním provozem na silnicích. Řada zemí hlásila pozitivní informace o minimu kolon, stejně jako pozitivní informace o minimu dopravních nehod. Někde se dokonce zlepšilo ovzduší. Ne všude ale tato doba přispěla k tomu, že se snížil počet smrtelných dopravních nehod. V některých zemích paradoxně došlo i přes pokles aut na silnicích k nárůstu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Průměrně se počet smrtelných nehod snížil

Evropská rada pro bezpečnost dopravy vydala zprávu, která situace v době koronaviru mapuje. Ukazuje dubnová data, kdy většina zemí měla přísná bezpečnostní opatření, což se podepsalo i na minimální dopravě. Celkově počet smrtelných nehod v porovnání s předchozími roky letošní duben klesl o celých 36 procent. To může navozovat dojem, že evropské silnice byly o poznání bezpečnější. Ne ale všechny.

Kde počet smrtelných nehod klesl nejvíce?

Nejlépe tuto statistiku vylepšují země, jako je třeba Itálie, kde počet smrtelných nehod v letošním dubnu v porovnání s předchozími roky klesl o celých 84 procent. Velmi dobře na tom byla také Belgie, dále to bylo Španělsko, ale i Řecko nebo Francie. Zde se pokles pohyboval v rozmezí 59 – 68 procent, oproti dubnu předchozích let. Celkem dobrý pokles zaznamenalo i naše sousední Polsko, kde úmrtnost na silnicích klesla v době koronaviru o 28 procent.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jsou země, kde se počet smrtelných nehod naopak zvýšil

I když celková čísla ukazují, že bezpečnost na evropských silnicích byla vyšší, jsou země, kde se počet smrtelných nehod v tomto období naopak zvýšil. Příkladem je Švédsko, kde došlo k nárůstu o 2 procenta. V této skupině zemí je také Česká republika, s nárůstem o 5 procent. Hůře na tom bylo Dánsko – 6 procent, Německo – 9 procent a také Nizozemsko – 13 procent. Zapomínat nelze ani na Slovensko, kde se v době koronavirových opatření zvýšil počet smrtelných nehod o celých 20 procent. Opatření této zemi nijak neprospěla, spíše naopak.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod