V hustém lese při procházce narazili na vraky unikátních automobilů

                   

Proč lidé vyrážejí do lesa? Samozřejmě proto, aby se nabažili přírody a byli daleko od civilizace. Málokdo ale tuší, že při svých procházkách hustým lesem lze narazit na něco, co civilizaci připomíná více než dost – na auta. Přesně toto se přihodilo mladým lidem, kteří vyrazili do lesů a rozhodně nečekali, že zde najdou takové unikátní poklady v podobě starých automobilů.

Naprosto unikátní nález

Že se někdy čas od času v lese najde pohozený odpad, nebo nějaké staré autodíly, to není až tak neobvyklé, jelikož mnoha lidem je často za těžko odvézt tento odpad na sběrný dvůr. V tomto případě ale nešlo o nějaké díly nebo šrot, ale o skutečná auta. A nikoliv o jedno jediné, ale o pořádnou sbírku. Už na první pohled bylo jasně patrné, že nejde podle designu o žádná nová auta, ale veterány. A podle jejich stavu bylo jasné i to, že se zde nacházejí celkem dlouho.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Mnoho zajímavých vozidel

A co se opuštěno v lese vlastně našlo? Podívejme se na výčet těch nejzajímavějších aut. Zde nechybí například Ford F100 z roku 1968, dále je tu také Chevy Bel Air z roku 1953, nebo také Chevy C10 Apache z roku 1960. A to stále ještě nekončíme, jelikož se tu našel i Ford F100 z roku 1962, nebo Royal Scott pocházející z roku 1958. Je jasné, že být tato auto v dokonalém stavu, měla by obrovskou cenu. V tomto případě se jednalo spíše o vraky, ale i tak rozhodně nejsou určeny k sešrotování.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Co s nimi bude?

Jako je tomu u řady dalších takto unikátních nálezů, i v tomto případě jednotlivé vozy patrně projdou důkladnou renovací, díky které se jim vrátí jejich zašlá sláva a dokonalý vzhled. V tu chvíli budou také připravena k prodeji. Vzhledem k unikátnosti daných kousků se určitě najde mnoho sběratelů, kteří nebudou váhat zaplatit nemalou sumu, aby měli doma právě některý z vozů, které mají za sebou velmi zajímavý příběh. Pokud by nebyly nalezeny, patrně by se na nich příroda vyřádila tak, že by jejich jakákoliv renovace nebyla možná.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná