V kontejneru našli jedno z nejvzácnějších aut na světě. Bylo tam 35 let a stojí nepředstavitelné peníze

Rodina z Orange Country zdědila po příbuzném přepravní kontejner. Co je však čekalo uvnitř, nikdo nečekal.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Rodina v Kalifornii zdědila starý kontejner, ve kterém se ukrývalo neuvěřitelné překvapení. Ve většině kontejnerů jsou staré a opotřebované věci, ale tento byl pravým opakem. Když se dozvěděli, že jim patří na první pohled nenápadný kontejner, nevěnovali mu příliš velkou pozornost. Když už se ale zvědaví majitelé rozhodli jej otevřít, nevěřili vlastním očím. Uvnitř na ně čekal jeden z nejznámějších automobilů, který tam byl již 30 let.

Tento objev má neskutečnou hodnotu

Vzácný nález nepotěšil pouze majitele, ale také výrobce automobilu. Celé roky se nikdo dovnitř kontejneru ani nepodíval, protože si všichni mysleli, že jsou tam jen bezcenné věci. Karta se však rychle obrátila a z majitelů mohou být nyní milionáři.

O jaký automobil se jednalo?

Rodina byla velice překvapená svým nálezem. Jednalo se totiž o jeden z nejlegendárnějších automobilů na světě Porsche 550 Spyder. Tento vůz je jedním z nejvzácnějších a nejcennějších vozů nejenom této automobilky, ale také celé automobilové historie. Byl vyroben v letech 1953–1956 a vyrobilo se pouze 90 kusů. Dosáhl velkých závodních úspěchů a každá kopie byla jedinečná.

Historie Porsche 550 Spyder

Později se ukázalo, že zemřelý příbuzný si automobil pořídil v roce 1963. Porsche 550 Spyder koupil od Loretty Turnbull, což byla velmi úspěšná motoristka. Poté s ním pravidelně jezdil řadu let. V roce 1986 se začal více zajímat o motocykly, a tak nechal dát Porsche do špičkového stavu a zavřel jej do přepravního kontejneru. Automobil zde stál po dobu 35 let a v současné době má hodnotu přes 110 milionů korun. Díky plně uzavřenému prostoru zůstal vůz ve skvělém stavu, což zvýšilo jeho hodnotu.

Zdroj: Old crow speed shop

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecký samohybný minomet Alkar je excelentní zbraň: pálit dokáže automaticky do všech směrů, a to i projektily NATO
Události247.cz
Události247.cz
Špatná zpráva pro Putina: Tisíce Rusů si dobrovolně volají s Ukrajinci a prosí je o pomoc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Příčiny a původ ženských intimních potíží: Víme, jak na ně
adbz.cz
adbz.cz
Luštěniny ani kyselé zelí nemusí nadýmat. Klíč je ve správné přípravě