Tomáš v opuštěné stodole našel limitovanou verzi Mustangu Shelby. Hodnota se může vyšplhat do 11 milionů Kč

Když ve stodole objevíte unikátní Shelby GT 350, nemůžete nemít důvod k radosti. Zejména když jich bylo vyrobeno jen 562 kusů. A je v dobrém stavu.

i Zdroj fotografie: S vědomím American Mustangs
                   

Mr. Carol Shelby konstruoval a upravoval auta podle receptu, za nějž by jej dnes v Bruselu věru nepochválili. Chceme, aby to jelo rychle? OK, tak vyladíme motor, přidáme výkon a zajistíme, aby si s tím podvozek uměl poradit. Zbytek je zbytečný. Sympatický recept, není-liž pravda? A podle zájmu, který o jím konstruované a upravované vozy po celém světě konstatně byl, v tom názoru nebyl zdaleka osamocen. Dokonce natolik, že Ford vyráběl speciální edice Mustangů s jeho jménem.

Jméno Shelby je zárukou skvělých prodejů, kdykoli a kdekoli

A opravdu s jejich prodejem neměl problém. Když před dvěma lety oznámil ukončení výroby Mustangu Shelby GT 350, vyráběného od roku 2015, rozdrnčely se telefony prodejců Fordů s dotazy, jestli ještě nějaký náhodou nezbyl „někde vzadu v hale“ a pokud zbyl, tak dotyčný už už sedí s penězi v autě a jede si pro něj. Celkem důstojný konec jedné z „limitek“, co říkáte? My se však budeme věnovat předchůdci tohoto vozu se stejným jménem: Mustang Shelby GT 350, ročník 1965.

iZdroj fotografie: Shelby

Na takový rok výroby a na to, že byl dlouhá desetiletí schovaný kdesi vzadu ve stodole, jak je patrné z videa, není jeho stav vůbec špatný. Dokonce se jej povedlo vytlačit ven. Na startování ve videu nedošlo, jak ale uvádí zdroj, motor a celé pohonné ústrojí již bylo renovováno a je plně funkční. Pokud byla stodola suchá a větraná, není nakonec důvod, aby se auto „rozpadlo“ před očima. Časová kapsle to taky asi úplně nebyla, koroze leckde pracovala, ale rozhodně to po 57 letech mohlo dopadnout hůře.

Kromě Shelbyho byly ve stodole ještě Mustang K-Code z roku 1965 a 30 let starý Mustang Convertible, původní majitel měl zřejmě slabost pro „plnokrevníky“. O dalších plánech aktuálního majitele, Tomáše Taylora, není známo nic, nicméně peníze investované do restaurovaní se tady rozhodně vrátí. Mustang Shelby GT 350 z tohoto roku výroby (bylo jich vyrobeno jen 562) se v perfektním stavu bez problémů prodá za 11 milionů Kč. Což na náhodný nález ve stodole není vůbec špatné, co říkáte?

Prodali byste podobný unikát, kdybyste jej našli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články