Odborníci radí, jaké věci byste měli mít vždy v kufru auta, abyste byli připraveni na všechno

V autě běžně vozíte lékárničku nebo výstražný trojúhelník. Jsou ale věci, které byste si měli dát do auta pro případ nouze. Určitě se vám budou hodit.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Povinná výbava je samozřejmostí, ale jsou věci které v ní nenajdete. Moderní vozidla nevyžadují tolik, ale je dobré tyto věci vozit sebou pro případ nouze. Nikdy nevíte, co a kde se vám stane. Je tak dobré být připraven na všechny možné situace.

Malý nebo kapesní nůž

Malý nůž nebo například i ten kapesní můžete využít kupříkladu k očištění kabelů nebo zoxidovaných kontaktů či jiným věcem. Nůž vám ve vozidle nezabere moc místa. Můžete ho vozit například v úložném prostoru u spolujezdce nebo se pohodlně schová i do kufru k rezervě.

iZdroj fotografie: Pixabay

Svítilna nebo klasická baterka

V autě byste měli mít svítilnu nebo baterku, kterou lze nejlépe nabíjet ze zásuvky v autě. Postačí i klasická baterka a je lepší mít s sebou i náhradní baterie. V případě nouze vám svítilna pomůže například s výměnou pneumatik nebo drobnou opravou v nočních hodinách.

Klíč na utahování šroubů

V některých autech je umístěn u rezervy klíč ve tvaru písmene L. Mnohem pohodlnější je ale ten křížový. Lépe se s ním manipuluje a je snadnější ho upevnit na šroub nebo matice. Klíč bývá umístěn také u rezervy a vejde se vám tam jak ten do L, tak i ten křížový.

iZdroj fotografie: Pexels

Náhradní žárovky do světlometů

Ačkoliv už nejsou součástí povinné výbavy, pokud víte, že si zvládnete žárovku vyměnit sami, je dobré náhradní žárovky vozit v kufru. Mají velkou tendenci vyhořet nebo se jinak poničit. Díky tomu, že je budete mít po ruce, je můžete vyměnit ihned a nemusíte se obávat pokuty. U některých typů automobilů je bohužel výměna složitá a je nutné vyhledat pomoc v autoservisu.

Oprava nebo výměna pneumatiky

Při výměně pneumatiky budete potřebovat hever. Je však také dost možné, že bude potřeba pneumatiku dofouknout a budete tak potřebovat malý kompresor, který lze napájet ze zásuvky v autě. Rezervu a potřebné nářadí lze také vyměnit za sadu na opravu kol.

iZdroj fotografie: Pexels

Určitě není na škodu mít ve vozidle základní sadu nářadí, jako je například šroubovák, kleště, imbusy a jiné. Nikdy nevíte, kdy se vám budou hodit. Někdy využijete i druhou lékárničku, ze které budete moct využít například náplast na odřené koleno a nebudete muset myslet na to, že vám v té druhé něco chybí. Co praktického vozíte v autě vy?

Zdroj: MotorCars

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Tomáš Englas

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank neměl šanci, zničil ho improvizovaný protitankový létající „granátomet“ za pár korun. O náhodu nešlo, byl přesný
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá