Běžná chování, která dělá každý chodec a řidiče tím nesmírně vytáčí. Ve výsledku je ale nevědomky opakují i oni

Chodci dokáží některými manévry či gesty rozhodit řidiče natolik, že posléze dochází k různým slovním hádkám. Toto jsou ty nejhorší z nich.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Je samozřejmě důležité si uvědomit, že silnice nepatří pouze nám jako řidičům – jsou tady ještě chodci. S těmi se většinou setkáváme na přechodech, nebo když projíždíme městem, ovšem mnohdy nás jejich chování dokáže vytočit natolik, že máme sto chutí zařvat, ať se nad sebou zamyslí. Podívejte se proto na věci, kterými chodci vytáčí řidiče ze všeho nejvíce. Určitě se v tom najdete také. 

Momenty, kdy chodci vytáčí řidiče ze všeho nejvíce 

S chodcem se většinou řidič setkává na přechodech, kde má povinnost jej pustit. Zde také ovšem dochází k mnoha nejasnostem a nedorozuměním, které jsou většinou zaviněné právě přecházejícím. Abyste ovšem věděli, že v tom nejste sami, připravili jsme pro vás seznam věcí, kterými chodci vytáčí řidiče ze všeho nejvíce:

  • Telefony: Situace, se kterou se v dnešní době setkáváme často a všude, je zírání do telefonu. Někteří lidé si však bohužel myslí, že mohou dávat palce nahoru na Facebooku i během přecházení přes přechod, což je podle mnohých řidičů nepřijatelné. Pokud chodec vstoupí na silnici, měl by vždy sledovat, co se děje kolem něj. 
  • Žádné rozhlížení: Pokud chodec vstoupí na přechod, vždy by se měl pořádně rozhlédnout, zda je silnice opravdu prázdná a nehrozí mu žádné nebezpečí. Bohužel se stále najdou tací, kteří toto pravidlo nedodržují, a v důsledku jejich neopatrnosti dochází stále častěji k tragickým nehodám
iZdroj fotografie: Depositphotos
  • Snaha dávat přednost autům: Ne a ne. Pokud má chodec zákonem danou přednost před auty, tak by jí měl využít. V momentě, kdy se chodec snaží dát autu přednost, vždy nastane situace, že i řidič se bude snažit dát přednost jemu. Představte si, co by se asi stalo, kdyby si oba navzájem mysleli, že mají jít/jet, a tak taky udělali.
  • Postávání u přechodu a žádné reakce: Když řidič uvidí člověka, který stojí u přechodu, je to pro něj znamení, aby zpomalil a nechal ho přejít. Mnozí lidé ovšem nejenže u přechodu pouze postávají bez jakékoliv vůle přejít, nemají ani snahu reagovat, když vás vidí zastavovat. Ještě lepší je poté dohadovat se s nimi, když na ně naštvaně zatroubíte.
  • Pomalejší chodci: Nikdo nemá rád chodce, kteří se desetkrát zastaví během toho, co přechází přes přechod. Takové chování je naprosto neohleduplné, ovšem lze se s ním setkat poměrně často. 
iZdroj fotografie: Depositphotos
  • Přebíhání silnice mimo přechod: Přechody existují proto, aby chodec mohl přejít vozovku bez jakéhokoliv problému. Někteří lidé se ovšem za každou cenu snaží přebíhat přes silnice, které jsou v plném proudu, protože přechod je o sto metrů dál. Není potom nic lepšího, než když přecházejícího minete jen o pár centimetrů, protože se z ničeho nic zjevil před vaším autem. 
  • Couvající auto: S tímto případem se potkal snad každý řidič, který někdy vyjížděl se svým autem z parkoviště. Když totiž člověk couvá, většinou mu prostředí nedovolí vidět, co se za jeho autem děje. Někteří lidé však nedokážou počkat těch pár minut a za každou cenu se snaží za vaše auto vlézt. 

Někteří chodci nás dokážou svou neohleduplností pořádně vytočit a mnohdy se kvůli nim dostáváme také do velmi nebezpečné situace, ze které mohla vzejít tragická nehoda. Je velmi důležité dbát na pravidla silničního provozu a respektovat všechny jeho účastníky. 

Čím chodci nejvíce vytáčí vás? 

Zdroj: Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články