Více než 200 automobilů bylo odstaveno napospas pod širým nebem. Jsou mezi nimi elitní a luxusní superauta

                   

Na rezavějící a opuštěná auta není hezký pohled bez ohledu na to, jestli takový nepěkný osud potkal obyčejnou Škodovku nebo nějaký nadupaný supersport. I v tuzemsku na takové opuštěné vraky narazíme na každé vesnici, v zahraničí jsou ale podobné pohledy ještě častější. Zejména na západním pobřeží Spojených států, kde na odlehlých silnicích najdete staré Fordky, ale i Mustangy či Pontiacy, které jejich majitelé před lety zanechali na místě, kde auta vypověděla službu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Barn Finds stock photo

Čínský hřbitov aut

Světovým sociálním sítím teď ovšem dominují obrázky z Číny, ze kterých fanoušky krásných aut doslova mrazí. Nedaleko jedenáctimilionového města Čcheng-tu, které se nachází v samém středu Číny, je totiž louka, o které můžeme bez nadsázky říci, že je hřbitovem krásných a drahých aut. Najdete jich tu více než dvě stovky.

Auta jsou v hrozném stavu

Většina z nich je v naprosto zanedbaném stavu. Jsou pokryté vrstvou prachu, tlejícího listí a dalších nečistot. Podnebí v této oblasti navíc není nikterak přívětivé, zimy jsou kruté a léta horká, což autům pochopitelně nesvědčí. Stejně jako husté sezónní deště, a tak není divu, že celá řada opuštěných aut už viditelně koroduje.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Barn Finds stock photo

Na louce přitom neparkují jen tak nějaká auta. Z těch nejzajímavějších modelů stojí za zmínku třeba Audi A8, Aston Martin Vantage Roadster, Bentley Continental Flying Spur, Chevrolet Corvette nebo Porsche Panamera. Už z tohohle výčtu je jasné, že na louce zdánlivě bezdůvodně chátrají desítky milionů korun.

Majitel je ve vazbě

Podle čínských zdrojů je však důvod, proč auta na louce chátrají, prozaický. Louka i auta patří autobazaru, jehož majitel je momentálně ve vazbě. Je obviněn z podvodu, ve kterém hrála roli právě výše zmíněná auta. Ta totiž nabízel zákazníkům, bral si od nich zálohy, ale předání auta odkládal. Někdy vůz nepředal vůbec, protože ho mezitím stihl prodat jinému zájemci.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank neměl šanci, zničil ho improvizovaný protitankový létající „granátomet“ za pár korun. O náhodu nešlo, byl přesný
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá