Video: Takto to dopadá, když se na silnici potká levoproudař a mistr volantu. Ani jeden z nich neumí řídit

O nebezpečné situace není na silnicích nouze. K řadě dochází kvůli naprosto zbytečným chybám. Jednou z nich je jízda v levém pruhu, která patří k hodně oblíbeným nešvarům.

i Zdroj fotografie: Subaru
                   

Spoléhat na to, že každý řidič, který usedne za volant, bravurně zvládne ovládnutí svého vozu, není dobrý plán. Na silnicích nejsou výjimkou agresoři, šneci i zmatkaři. Dávno už neplatí, že řidiči v čepici nebo klobouku jsou největší problém. Když se na silnici setkají cesty dvou řidičů, kteří neumějí řídit, je to malér.

Při předjíždění šlápnul na brzdu

Kamera v jednom z vozů zaznamenala peripetie dvou automobilů na polských silnicích, jejichž řidiči rozhodně nepatří ke špičce. Autor videa ho sdílel na sociálních sítích, zřejmě s přesvědčením, že on neudělal žádnou chybu a jel správně. To je ale omyl. Začněme ale u řidiče japonského kombíku.

iZdroj fotografie: iStock

Řidič Subaru předjížděl a přejel do levého jízdního pruhu. Pak ale začal úmyslně snižovat rychlost. Nakonec zastavil a aktivoval výstražná světla. Mohlo to vypadat i na poruchu vozu, Řidič auta, který měl palubní kameru a jel za ním, tedy přejel do prostředního pruhu, ale v něm se dlouho nezdržel.

Porucha to nebyla

Porucha to ale zjevně nebyla, protože Subaru se pak znovu rozjelo, jako kdyby se nechumelilo, a předjelo zase také vůz, jehož kamera jízdu nahrávala. Předcházela tomu ale nebezpečná situace, která mohla vyústit i v hromadnou havárii. Vůz s kamerou se pak nepochopitelně znovu vydal do levého pruhu, přestože v prostředním měl dost místa.

Pravděpodobně netuší, že se jezdí vpravo, jedovatě řečeno. Navíc je ze záběrů patrné, že si levý pruh oblíbil. Zprava ho prostředním pruhem totiž předjela Toyota Yaris i dvě dodávky. Měl možnost změnit jízdní pruh, ale neučinil tak. Vlevo na křižovatce neodbočil. Proč se držel v předjížděcím pruhu, zřejmě ví jen on sám.

Jezdíte vlevo, i když nemusíte?

Zdroj: Polscy Kierowcy

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články