Video: Rozzlobený šofér sanitky si došlápl na řidičku. Dle jeho názoru úmyslně blokovala jízdní pruh

Sanitka se nalepila na nárazník automobilu jedoucího před ní a blikala na řidičku dálkovými světly, aby uhnula z předjížděcího pruhu. Záchranka nehoukala ani neměla zapnuté majáky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dopravní incidenty, ve kterých figurují i vozy integrovaného záchranného systému, nejsou ničím neobvyklým ani na českých silnicích. Tento se ale odehrál nedaleko polského města Czelad. Řidiči sanitky se nelíbilo, že osobní auto blokovalo předjížděcí pruh.

Nalepená na nárazníku

Zhruba stokilometrovou rychlostí jel v levém předjížděcím pruhu vůz, v němž cestoval manželský pár. Za volantem seděla žena, která postupně předjížděla pomalejší automobily v pravém pruhu.  V tom se ve zpětném zrcátku objevila sanita záchranné služby.

Řidič sanitky údajně nedodržel bezpečnou vzdálenost mezi vozy a nalepený na nárazníku na osobní auto blikal dálkovými světly. Důležité je, že sanitka neměla zapnutá výstražná zvuková ani světelná signalizační zařízení. Takže ji řidička osobáku nepovažovala za auto s přednostní jízdou.

Mohli se zachovat lépe

Z předjížděcího pruhu nakonec řidička uhnula do pravého. Sanita vůz předjela a zastavila. Rozrušený řidič sanitky vystoupil a přišel k okénku řidičky, aby ji upozornil, že blokovala jízdní pruh. Žena s tím ale nesouhlasila. Tím dialog skončil. Z průběhu jízdy existuje videozáznam, ale jen dokumentuje závěrečnou část incidentu.

Co se stalo předtím, než oba vozy zastavily, není prokazatelné. Incident nezaznamenala žádná kamera kolem jedoucích aut. Oba řidiči se zřejmě mohli zachovat lépe, řidička mohla dříve uhnout do pravého pruhu a řidič sanity se nemusel lepit na nárazník a blikat dálkovými světly.

Měli jste někdy incident se záchrankou?

Zdroj: Bandyta z kamerką

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články