h2 | AutoŽivě

Víme, jak se v rozpáleném létě ochladit i v automobilu

Už jste připravili své auto na léto? Nestačí jen vyměnit pneumatiky. Potřebujete rovněž doplňky, které vám zpříjemní jízdu a z vašeho auta udělají místo plné pohodlí.

Na dlouhé cesty vyrážíme automobilem zejména v létě. Ať již cestujeme v páru, nebo s dětmi, vždy to bude příjemnější, pokud si auto vybavíme všemožnými doplňky, které nám jízdu zpříjemní. Takovým letním společníkem na cesty jsou především autoledničky.

Autoledničky a automrazničky na cesty i na nákupy

Autoledničky nejsou jen skvělým zařízením, které nám na delší cestu zajistí vychlazené pití. V létě se je hodí mít v autě téměř nepřetržitě. Dáte do nich na teplo citlivé nákupy, například maso nebo mléčné výrobky. Skvěle se hodí na víkendový piknik. Věděli jste navíc, že si lze do pořídit i chytrý box, který v létě chladí, a naopak jej pak v zimě můžete použít k ohřevu? Z autochladničky tak máte rázem zařízení, které využijete třeba v zimě při cestě na hory. Teplý oběd a čaj budete mít s sebou i bez termosky.

Zajímavými jsou i automrazničky. Mrazit dokážou až do teplot -20 či -30 °C. To je až až i na tak citlivou pochoutku na cestu, jakou je zmrzlina.

Ofuky oken automobilu vám zpříjemní jízdu

Že jste se s nimi ještě nesetkali? Ofuky oken jsou vlastně protiprůvanová plexi, která se vyrábí v kouřovém provedení. Užitečných funkcí mají hned několik. Pokud v autě za jízdy větráte otevřeným oknem, umí zabránit nepříjemnému proudění vzduchu do interiéru a zamezit vzniku průvanu. Kouřové provedení má stínící účinek. Výhody si ale užijete i za nepříznivého počasí, kdy potřebujete větrat, avšak kvůli dešti nebo silnému větru to nejde. S ofuky oken větrat lze.

Ofuky oken se prodávají jako sady na přední boční skla, i jako sady spolu se zadními okny. Vždy si je musíte pořizovat přímo na míru jednotlivých značek automobilů. Bohatý sortiment ofuků oken najdete v e-shopu Obchod77.cz.

123 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 289 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Svět nemá dost lipidů na výrobu vakcín
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů