Víme, jaké motorizace dostane nový Volkswagen Passat. Důležité informace pro příznivce dieselových motorů

Nový Volkswagen Passat bude k dostání v mnoha motorizacích. V nabídce nebude chybět ani dlouho projednávaná nafta.

i Zdroj fotografie: Volkswagen
                   

Volkswagen je jedním z nejprodávanějších automobilů u nás, a podle oficiálních zpráv se dočkáme zajímavé nabídky motorizací u nového modelu Passata. Dlouho nebylo jasné, co se bude dít dál, ale Volkswagen již potvrdil, že Passat v Evropě zůstane. Navíc bude stále v nabídce naftový motor, se kterým to v poslední době nevypadalo příliš dobře. Tento krok je určitě výborná volba, protože je stále velké množství milovníků nafty, kteří si Passata v dieselu určitě koupí.

V čem bude Passat jiný, než předchozí verze?

Podle oficiálních informací bude nový Volkswagen Passat využívat platformu MQB koncernu VW. Celý automobil bude ještě o něco chytřejší a poskytne více prostoru pro cestující na zadních sedadlech. Zvětšit by se měl také rozvor, který se tím přiblíží svému bratranci od Škody, Superbu. Pokud k tomu dojde, bude to mít pozitivní vliv i na velikost zavazadlového prostoru, který se tím pádem ještě o malinko zvětší.

iZdroj fotografie: Volkswagen

Spotřeba paliva u nových modelů

VW již potvrdil, že Passat nové generace bude spolu s dalšími modely, jako jsou Golf, T-Roc, Tiguan a Tayron, efektivnější z hlediska spotřeby paliva. Tato velká výhoda bude způsobena modernější plug-in hybridní technologií. Na elektrický bude možné s automobilem urazit vzdálenost až 100 kilometrů. Jako bonus všech výhod také klesnou emise, což dává novou naději pro budoucnost naftových motorů. Elektrické provedení Passatu nabídne slušný výkon. Základní verze bude mít výkon 200 koní, a GTE může mít až přes 240 koní.

iZdroj fotografie: Volkswagen

Jak to bude s benzínovou verzí?

Zatím není známo, jestli bude Volkswagen vyrábět Passata s obyčejným benzínovým motorem. Je velice pravděpodobné, že se bude benzín kombinovat taktéž s elektrickou energií. Diesel v kombinaci s elektromotorem nabídne výkon od 150 do 240 koní a u některých verzí také pohon všech čtyř kol. Jedno je však jasné, plně elektrická verze Passatu nebude, protože tuto roli zastane zcela nový automobil značky Volkswagen – ID Space Vizzion.

Zdroj: Volkswagen Concept

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná