Víte, jaké nejlepší doplňky od výrobců aut můžete koupit? Cenám neuvěříte…

                   

Několik barevných provedení interiéru včetně různých barev prošívání, nespočet provedení disků kol, či individuálně míchané barvy laků. To vše je dnes ve světě luxusních automobilů zcela běžná záležitost a není výjimkou, kdy majitel k základnímu provedení svého vozu připlatí téměř stejnou částku za to, aby jeho model byl skutečným unikátem. Automobily v tomto segmentu nejsou vnímány jako pouhé dopravní prostředky, ale daleko více v nich jejich majitelé odráží své osobnosti. Obchodní schůzky či jiná důležitá setkání se ale většinou odehrávají v nepřítomnosti jejich vozidel a klienti tak žádají od automobilek různé doplňkové předměty, díky kterým svou příslušnost ke značce svého vozu mohou vyjádřit i bez jeho přítomnosti. A mají z čeho vybírat.

Porsche Design

Majitelů svých vozů si váží každá automobilka a ráda pro ně vymyslí produkty, kterými mohou vyjádřit svou náklonnost ke značce a zároveň na jejich prodeji vydělají. Porsche je pro mnohé klienty symbolem německé preciznosti a kvality a design jejich vozů je natolik charakteristický, že se ve Stuttgartu rozhodli přijít na trh s vlastní kolekcí doplňků, Porsche Design. Vedle poměrně obvyklých doplňků, jakými jsou například hodinky, nebo sluneční brýle, přichází Porsche Design i s vlastními mobilními telefony i notebooky, které většinou vyrábí ve spolupráci s odborníky v daném oboru. Téměř samozřejmostí je pak vlastní kolekce zavazadel, která jsou připravena na míru každému modelu, což ocení zejména ti, kteří vlastní sportovní modely této značky. Pokud se do svého Porsche chcete sbalit stylově a použít tašku na víkend od stejného výrobce, připravte si téměř 25 000 Kč na její pořízení, na hodinky si můžete vyhradit až 175 000 korun a pokud chcete významné obchodní kontrakty podepisovat zlatým perem Porsche Design, tak vás takové pero bude stát přes půl milionu korun.

Bentley Collection

Britská značka luxusních vozů Bentley, které preferuje i samotná královna Velké Británie, má pro své příznivce hned několik řad doplňků, které mohou ke svým vozům pořídit. Ač je Bentley všeobecně vnímáno jako značka luxusních vozů, tak vozy tohoto výrobce z Crewe, nedaleko Liverpoolu, excelují i v motorsportu a proto je celá jedna kolekce věnována právě této oblasti. Kolekce motorsport je také nejdostupnější i pro ty fanoušky značky, kteří žádný vůz Bentley nevlastní a sestává převážně z různých kusů oblečení s logem této značky, ale koupit můžete za přijatelných 70 liber (přibližně 2100 Kč) i set čtyř hrníčků na kávu, ale i různé zmenšeniny jejich závodních modelů. Odkaz na bohatou historii této značky pak nese kolekce Heritage, ve kterých můžete najít klasický britský styl. Za zmínku stojí manžetové knoflíčky s cenou okolo 3 000 korun, nebo oblečky pro novorozence za přijatelných tisíc korun. Nejznámější značkou, se kterou Bentley spolupracuje, je výrobce hodinek Breitling. Tento výrobce dodává chronometry jak přímo do vozů Bentley, tak můžete koupit hodinky z jejich kolekce Breitling for Bentley. Ceny takových hodinek se pohybují v rozmezí sta tisíc až půl milionu korun, ale můžete narazit i na limitované edice, které přesahují cenovkou 1 000 000 Kč.

Ferrari Accessories

Příznivce nejslavnější italské značky z Maranella, Ferrari, určitě potěší široký výběr doplňků, které jsou charakteristické ladným italským designem a velice často i symbolickou červenou barvou. Vedle již standardních produktů jako jsou oblečení, nebo hodinky, nabízí Ferrari také vlastní parfémy. Nabídka není široká, k dispozici jsou vždy pouze dvě různé vůně, které bývají rozdělené na letní a zimní parfémy. Řada majitelů Ferrari je sportovně založená a tak Ferrari spolupracovalo i s italským výrobcem jízdních kol, se značkou Bianchi. Výsledkem byl silniční speciál Scuderia Ferrari s cenovkou 18 000 dolarů. Formule 1 je odvětím, které je s touto značkou neodmyslitelně spojeno a tak si zde na své přijdou i fandové těchto závodů. V nabídce se pro ně pravidelně opakují závodní boty od výrobce Puma.

Aston Martin

Vozy Aston Martin jsou spojovány se známým filmovým hrdinou Jamesem Bondem. Agent 007 měl vždy velmi blízko k různým technickým vymoženostem a pomůckám, které byly reálné možná jen ve filmu. Pokud jste ale vyznavačem této značky vozů s ladným designem křivek, můžete i vy zažít pocity, které jsou pro Jamese Bonda běžné. Ve spolupráci s přední hodinářskou firmou Jaeger-LeCoultre vyvinul Aston Martin hodinky, které nesou modelové označení Amvox2. Jejich cena se blíží k hranici půl milionu korun, ale oproti ostatním hodinkám, tyto neukazují pouze čas. Safírové sklíčko těchto hodinek je vybaveno několika senzory, které jsou napojeny na ovládání samotného vozidla. Pokud tak poklepete na sklíčko, můžete například automobil otevřít či zamknout, nebo rozsvítit jeho světla. Do vychytávek, které používal James Bond to má sice ještě daleko, ale je potřeba nějak začít!

BMW

BMW je často vnímáno jako hlavní výrobce manažerských vozidel a podle toho byste mohli charakterizovat i životní styl majitelů vozů této značky. Přesnost, elegance a tradice. Lehkým bořičem tradičního designu a technologie je u této značky sportovní model i8, který disponuje tříválcem o objemu 1,5 litru a elektromotory. Právě první motor není pro segment sportovních vozů obvyklým, nicméně výkon tohoto vozu si s konkurenty nezadaná. Co ale zůstalo tradiční, tak to je pozitivní přístup k luxusnímu vybavení. BMW si pro spolupráci vybralo módní dům Louis Vuitton se kterým vyrobilo pro majitele těchto vozů kolekci zavazadel přímo na míru tohoto vozu. Zájemci o tuto kolekci dostanou za 20 000 dolarů set tašek a zavazadel, které jsou vyrobeny v kombinaci lesklé a matné černé barvy.

Automobilky si dobře uvědomují, že už nestačí vyrábět pouze ta nejlepší vozidla. Jistě, vždy půjde především o samotná auta, ale jejich majitelé zkrátka příslušnost ke značce vyjadřovat chtějí a automobilky je rádi vyslyší. Takže až potkáte někoho na kole Ferrari, pravděpodobně přijel jiným vozem pouze z praktických důvodů.

www.danielson.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články