Víte, kolik peněz doopravdy stojí dopravní zácpa? Částka vás překvapí... - AutoŽivě

Víte, kolik peněz doopravdy stojí dopravní zácpa? Částka vás překvapí…

U fyzických osob nejsou náklady spojené s dopravní zácpou ještě tak drastické, většinou se jedná pouze o náklady spojené s pohonnými hmotami, které byly v zácpě spotřebovány zbytečně, horší je to ale z pohledu zaměstnavatelů, zejména pak u spedičních firem, pro které to představuje vyšší náklady na mzdy řidiče, leasing vozidla které nebylo využito, pohonné hmoty a ušlý zisk, který je zácpou způsoben.
Není proto s podivem, že celoroční dopad na ekonomiku, kterou představují dopravní zácpy, je více jak 100 miliard korun za rok, pokud sečteme všechny zmíněné parametry. A tato situace se bude pravděpodobně zhoršovat vzhledem k tomu, že je plánováno stále více a více oprav a řidičů na silnicích každým rokem přibývá. V průměru stráví řidiče ročně téměř 20 hodin v dopravních zácpách, a pokud se bavíme o obyvatelích hlavního města Prahy, tak je tato hodnota ještě čtyřikrát vyšší. Pražská doprava je zkrátka problémem, nicméně oproti mnoha ostatním metropolím má Praha stále jednu výhodu – pokud nejedete přes nejvíce frekventovaná místa v denní špičce, bývá poměrně dobře průjezdná. Například v Moskvě či Londýně se špičky provozu prakticky nerozlišují.

Opravy silnic jsou nezbytnou nutností a bez nich by situace byla ještě horší, otázkou ale zůstává, zda jsou takové opravy prováděny tím nejlepším možným způsobem a v nejkratším možném čase. Odpověď na tuto otázku se dozvíme jen těžko a tak nám nezbývá než jen doufat, že se nám budou v budoucnu kolony vyhýbat.

68 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 229 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Za návštěvu hospody zaplatíte až 6 000 Kč měsíčně. „Popíjet“ budou moci pouze testovaní, jenže antigenní test nestačí
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů