Objeven hřbitov 3 000 modelů BMW a Mini v hodnotě 3,8 miliardy Kč. Proč již šestým rokem hnijí na trávníku?

Na travnatém parkovišti ve Vancouveru stojí téměř 3 000 vyřazených automobilů, které se nebudou prodávat i přesto, že ještě nejezdily. Zákaz přišel od vládní agentury.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Gordon Olson
                   

Před dvěma lety zveřejnil Portál Jalopnik fotografie téměř 3 000 drahých modelů od automobilek BMW a Mini. Všechny automobily stojí na trávníku aukčního domu ve Vancouveru v Kanadě. Vozidla jsou od výroby nepoužita, protože jejich prodej nebyl povolen. Nyní se na Instagramu objevilo video, které ukazuje zajímavý pohled na toto obrovské parkoviště.

Bouře poškodila všechny přepravované automobily

Všechny automobily byly odsouzeny k zániku, když v roce 2015 zasáhla kanadský přístav Halifax zimní bouře. Ta poškodila přesně 2 966 automobilů značek BMW a Mini, které měly být přepravovány z lodi na železnici a následně do předváděcích místností. Vozidla se však svých testovacích jízd nikdy nedočkala, protože byla odepsána a jejich prodej se zakázal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vládní agentura zakázala prodej těchto vozů

Všechna vozidla byla vyřazena kvůli tomu, že se do nich dostala slaná mořská voda. BMW následně obdrželo od vládní agentury příkaz ke stažení z trhu, protože automobily byly vystaveny devastujícím účinkům slané vody. Pro německou automobilku tento krok znamenal zrušení zakázky v hodnotě vyšší než 3,8 miliardy korun.

Automobilky musely vyřazené modely nahradit

Automobilový výrobce BMW tak musel dodat 2 996 nových vozidel, aby uspokojil potřeby zákazníků. Mezitím vyřazené modely stojí na parkovišti ve Vancouveru a hnijí. Dosud nikdo nedokázal říct, proč už nebyly rozebrány a využity pro výrobu nových vozů. Jednalo se o modelové řady 2, 3, 4, 5, 6 a 7, i8, X1 a Z4. Všechny jsou nyní bezcenné a nikdo neví, kdy se s nimi bude něco dělat.

Jak byste s vozidly naložili vy?

Zdroj: Jalopnik

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu