Volva budou mít omezenou maximální rychlost na 180 km/h, plánují i další obdobné kroky

                   

Volvo je automobilka, která sídlí ve švédském Göteborgu. Zabývá se nejen výrobou osobních vozů, ale i konstruováním autobusů, nebo stavebních strojů. Před deseti lety společnost koupila čínská firma Geely. První vůz značky Volvo spatřil světlo světa v roce 1927. Minulý rok společnost překvapila automobilový trh rozhodnutím, že vozy značky Volvo budou opatřeny maximální rychlostí 180 kilometrů za hodinu. V obdobných krocích chtějí zástupci Volva ale stále pokračovat.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Reakce na stav na vozovkách

Švédská automobilová společnost tvrdí, že omezení rychlosti u jejich nových vozů je reakcí na celkový stav ve společnosti. Mnozí řidiči totiž výrazně překračují povolené rychlosti v určitých úsecích a vlivem toho se mohou stávat i vážné dopravní nehody. Zástupci Volva tak nejspíš chtějí rozdmýchat debatu mezi konkurenčními automobilkami o výši bezpečné rychlosti osobních vozidel. Otázkou tak zůstává, zda tyto kroky, které Volvo učinilo, povedou k nějaké změně mezi lidmi. Mnozí odpůrci těchto názorů si nemyslí, že by došlo k náhlé změně chování některých řidičů. Vždy se najde jakési procento těch, kteří se nebudou chtít vzdát rychlé jízdy. Avšak rychlá jízda nemusí jít vždy ruku v ruce s bezpečím pro pasažéry.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Volvo vyvíjí další praktické vychytávky do svých vozů

Jednou ze zajímavých a velice praktických součástí nových vozů Volva by měla být integrovaná kamera, která by snímala chování řidiče. Zaznamenávala by pohyby hlavy dotyčného člověka i to, kam se dívá. Jednalo by se o velice inteligentní moderní technologii, která by byla schopná zhodnotit, zda řídící člověk náhodou nemá zdravotní komplikace, nebo zda snad neřídí pod vlivem alkoholu. Pakliže kamerový systém vydedukuje, že vaše schopnosti k řízení nejsou dostatečné, vozidlo by měl sám zastavit. Zástupci Volva se tedy pustili do boje s nezodpovědnými a neukázněnými řidiči velice tvrdě.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod