Volva budou mít omezenou maximální rychlost na 180 km/h, plánují i další obdobné kroky

                   

Volvo je automobilka, která sídlí ve švédském Göteborgu. Zabývá se nejen výrobou osobních vozů, ale i konstruováním autobusů, nebo stavebních strojů. Před deseti lety společnost koupila čínská firma Geely. První vůz značky Volvo spatřil světlo světa v roce 1927. Minulý rok společnost překvapila automobilový trh rozhodnutím, že vozy značky Volvo budou opatřeny maximální rychlostí 180 kilometrů za hodinu. V obdobných krocích chtějí zástupci Volva ale stále pokračovat.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Reakce na stav na vozovkách

Švédská automobilová společnost tvrdí, že omezení rychlosti u jejich nových vozů je reakcí na celkový stav ve společnosti. Mnozí řidiči totiž výrazně překračují povolené rychlosti v určitých úsecích a vlivem toho se mohou stávat i vážné dopravní nehody. Zástupci Volva tak nejspíš chtějí rozdmýchat debatu mezi konkurenčními automobilkami o výši bezpečné rychlosti osobních vozidel. Otázkou tak zůstává, zda tyto kroky, které Volvo učinilo, povedou k nějaké změně mezi lidmi. Mnozí odpůrci těchto názorů si nemyslí, že by došlo k náhlé změně chování některých řidičů. Vždy se najde jakési procento těch, kteří se nebudou chtít vzdát rychlé jízdy. Avšak rychlá jízda nemusí jít vždy ruku v ruce s bezpečím pro pasažéry.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Volvo vyvíjí další praktické vychytávky do svých vozů

Jednou ze zajímavých a velice praktických součástí nových vozů Volva by měla být integrovaná kamera, která by snímala chování řidiče. Zaznamenávala by pohyby hlavy dotyčného člověka i to, kam se dívá. Jednalo by se o velice inteligentní moderní technologii, která by byla schopná zhodnotit, zda řídící člověk náhodou nemá zdravotní komplikace, nebo zda snad neřídí pod vlivem alkoholu. Pakliže kamerový systém vydedukuje, že vaše schopnosti k řízení nejsou dostatečné, vozidlo by měl sám zastavit. Zástupci Volva se tedy pustili do boje s nezodpovědnými a neukázněnými řidiči velice tvrdě.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články