Volvo má problém a svolává naftové vozy. Mohou začít hořet

                   

Volvo bylo vždy zárukou určité spolehlivosti. Zároveň však platí, že i mistr tesař se někdy utne. Potvrzuje to aktuální zpráva týkající se řady naftových motorů, u kterých byl objeven potenciální problém. A ten je poměrně zásadní, jelikož daná porucha může znamenat výrazné riziko vznícení v oblasti motorového prostoru. Následky mohou být fatální, a tak nelze brát tento problém až tak na lehkou váhu.

Téměř celá modelová řada

Pokud se podíváme na to, jaké modely mohou problémy postihnout, tak se dá říci, že jde o v podstatě každý model, který má naftový motor. Konkrétně jde o vozy, které byly vyrobeny v letech 2014–2017. A jsou mezi nimi téměř všechny nejznámější a nejpopulárnější modely, jako V40, XC60, V60, S60, XC70, V70, S80, V90 a XC90. A to konkrétně ty, které mají pod kapotou naftový čtyřválec. Šlo o celkem populární motorizaci, a tak je jasné, že počet vozidel, kterých se svolávací akce bude týkat, není zase až tak malý.

Co je problémem? Potrubí

Problémem má být podle všeho potrubí v motorovém prostoru, které se postupem času může deformovat. Nejhorší možný scénář, který může nastat je ten, že by mohlo dojít k požáru motorového prostoru. Proto jsou vozy Volvo v Polsku aktuálně svolávány do servisů. Hlavní komplikací je především vznik usazenin, které neformovaným potrubím nemohou bez problémů projít, začnou se usazovat, a tak může v budoucnu dojít k případnému zahoření.

Kontrola a případné odstranění závady

Zatím se nepodařilo zjistit, že by některé z naftových vozidel Volvo skutečně začalo vlivem tohoto problému hořet. Jde tak spíše o preventivní opatření. Ti, kterých se problém týká budou svoláni do servisů, kde proběhne prvotní kontrola a pokud se problém s deformací potrubí potvrdí, bude provedena oprava tak, aby se případné problémy jednoduše eliminovaly a v budoucnu k ničemu podobnému již nedocházelo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články