Volvo pomocí jeřábu shodilo deset aut z 30 metrové výšky v rámci testování

                   

Auta umožnila záchranným posádkám testovat, studovat a zdokonalovat jejich metody vyprošťování. Pomoc v první hodině po traumatickém poranění je často nejdůležitější pro záchranu života. Extrémní autonehody, které vedou k těžkým poraněním, mohou záchranné týmy zpomalit a vést ke ztrátě drahocenného času.

Volvo proto shodilo 10 aut z jeřábu, aby pomohlo záchranným posádkám testovat, měřit a zdokonalovat jejich metody vyprošťování na moderních vozidlech. Jejich konstrukce je jiná, než vozy z vrakovišť, které záchranné týmy často používají pro nácvik podobných situací.

Náraz z výšky 30 metrů simuluje extrémní autonehody, jako jsou nehody ve vysoké rychlosti nebo srážky dvou vozidel odlišných rozměrů. Volvo také simulovalo nehody v částech automobilu, které postrádají deformační zóny. Je to poprvé, co se společnost rozhodla uskutečnit takovou akci, což vedlo ke skutečné výzvě pro záchranáře, kteří pomocí automobilů studují a měří své záchranné metody, sledují potřebné tlaky, síly a čas, který každá technika potřebuje. Cílem je rychlejší přístup a vysvobození z autonehod pomocí správných osvědčených postupů a nástrojů.

iZdroj obrázku: tiskové materiály Volvo

Volvo se rozhodlo simulovat havárie novějších vozů kvůli záchranářům, kteří si všimli, že tréninkové vozy, které často pocházejí z vrakovišť, jsou mnohem starší. Tato vozidla byla vyrobena velmi jiným způsobem, z materiálů s jinou pevností, a podle jiných bezpečnostních norem. Novější vozy jsou pevnější a odolnější a představují nové výzvy pro záchranné posádky, které se setkávají s různými roky výroby, značkami a modely. Informace získané ze studie budou shromážděny v rozsáhlé zprávě, která bude bezplatně zpřístupněna záchranářům ve Švédsku a možná i ve zbytku světa.

Podle Håkana Gustafsona, vedoucího vyšetřovacího týmu pro výzkum dopravních nehod Volvo Cars, Volvo úzce spolupracuje se švédskými záchrannými službami již mnoho let. „Je to proto, že máme stejný cíl: mít bezpečnější silnice pro všechny,“ dodal. I když jsou automobily bezpečnější než kdykoli předtím, tato zvýšená bezpečnostní opatření určená k ochraně cestujících se mohou stát záchranářům překážkou. Schopnost pracovat a cvičit na nových automobilech je pro bezpečnost velmi cenná.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články