Vozidlo Soudce Dredda by se mohlo stát vozem budoucnosti, kterým bude jezdit každý z nás

Vůz, který sloužil k pohybu po Prokleté Zemi, by se mohl stát předlohou pro budoucí vozidla a překročit tak hranice fikce.

i Zdroj fotografie: Craigslist
                   

Když byl dobrý na jízdu po Prokleté Zemi na cestě do Mega City, proč by nemohl zvládnout úlohu běžného vozu budoucnosti, že? I když existuje hodně vozidel, která naplnila estetiku dystopické budoucnosti, jen několik jich bylo součástí něčeho, co vytvarovalo naši představu takového světa. Jeden z těch modelů může být i ve vaší garáži, protože se jedná o vůz ze Soudce Dredda, scifi kriminálku z roku 1995, tedy zlaté éry filmu.

Filmový vůz jako předloha pro budoucí formu

Podle severu Road and Track bylo pro film vyrobeno těchto vozů 31 a poprvé je spatříte hned na začátku snímku, protože postava Fergieho hraná Robem Schneiderem v něm přijíždí do Mega City One. Mají odlišné barvy sloužící jako uniformy podle jejich účelu. Jejich design je velmi příhodně techno – vojenský a dokonale zapadá do prostředí postapokalyptického světa a prostředí. Ovšem navzdory svému vhledu je tento kamion extrémně jednoduchý.

Tělo vozidla je jen gigantická laminátová skořepina navlečená na vojenský land rover typu 101 Forward Control. Ty byly vyráběny v 70. Letech a Rover 3,5 litru V8 s náhonem na všechna čtyři kola a dvourychlostní převodovkou plus pevným předkem a bočními nápravami. Výkon byl jen 120 koňských sil a celkově vyjelo z továrny jen něco kolem 2600 kusů tohohle typu. Tenhle konkrétní viděl lepší dny.

Kousek s historií

To zahrnovalo i období roku 2003, kdy byl součástí posádky audio společnosti JBL. Pozůstatky těchto dnů jsou vidět na starém reproduktoru uvnitř kamionu, stejně jako na blikajících kruhových předních světlech, která nahradila shluky světel specifikované filmaři. Uvnitř je to jen holé, venku je jen základní nátěr a zmíněná světla. Nevypadá to taky, že by tento kousek měl kdy namontovaná jakákoli měřidla, navíc chybí značka.

iZdroj fotografie: Craigslist

Ale prodejce říká, že startuje a jezdí a jeho základní sestavení znamená, že jde o perfektní formu pro ne tak obrněný osobní vůz budoucnosti. Prodejce také požaduje 25 000 dolarů a prezentuje je jako nejlepší možnou nabídku, takže lépe být připravený s hezkým balíkem peněz, nebo by mohly být problémy. Ovšem možnost přizpůsobit si najisto možný vůz pro nejistou budoucnost, to se nenabízí každý den.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články